Mta-türk videolar için tıklayınız.

(Bu şartları kalben ve içtenlikle kabul eden herkes cemaatin bir üyesi kabul edilir.)

 

Bismillahirrahmanirrahim

İslam’da Ahmediye Hareketi’nin Biat Şartları

(Mirza Gulam Ahmed Hazretleri (Salat ve Selam üzerine olsun)  Tarafından Tespit Edilmiştir)

I-  Bi’at olan herkes bundan böyle mezara girinceye kadar Şirk’ten (Allah’a ortak koşma) uzak duracağına dair içtenlikle söz verecektir.

II- Yalan, zina, harama bakmak, her çeşit sapıklık, günah, zulüm, hiyanet, fesad ve isyan yollarından korunacak ve ihtirasları ne kadar kuvvetli olursa olsun bunlara yenilmeyecektir.

III- Allah’ın ve Peygamber’in emirlerine göre beş vakit namazı hiç aksatmadan eda edecek ve elinden geldiğince teheccüd namazı (şafak sökmeden önce kılınan nafile namaz) kılmaya, Yüce Peygambere (s.a.v.) salat ve selam okumaya ve her gün kendi günahlarının bağışlanması için tövbe ve istiğfara (bağışlanmak için yalvarmak) aksatmadan devam edecek ve öz sevgiyle Yüce Allah’ın nimetlerini hatırlayarak, hamd-ü senada bulunmayı günlük itiyad haline getirecektir.

IV- Genelde Allah’ın her yaratığına, özellikle Müslümanlara kendi ihtirasları uğruna ne diliyle, ne eliyle, ne de başka herhangi bir yolla caiz olmayan bir zarar vermeyecektir.

V- Hayatın bütün şartlarında; kederde ve mutlulukta, sıkıntıda ve refahta, nimette ve belada Allah’a bağlı kalacaktır ve bütün şartlarda kaza ve kadere rıza gösterecektir. O’nun yolunda her türlü zillete ve sıkıntıya katlanmaya hazır bulunacak, herhangi bir bela ile karşılaştığı zaman O’ndan yüz çevirmeyecek, aksine ileri gidecektir.

VI- İslami olmayan gelenek ile, şehvet ve heveslere uymaktan vazgeçecek ve kendini tamamen Kuran-ı Kerim’in hakimiyetine teslim edecektir. Allah’ın ve Peygamberin buyruklarını hayatının her döneminde kendisine rehber edinecektir.

VII- Gururu ve kibiri tamamen bırakacaktır. Hayatını alçak gönüllülükle, mütevazilikle, neşe ile, yumuşak huylulukla ve uysallıkla geçirecektir.

VIII- Dini inancı ve inancının itibarını, İslam sempatisini, kendi hayatından, malından, şerefinden, çocuklarından ve diğer sevdiklerinden daha üstün tutacaktır.

IX- Yalnızca Allah rızası için O’nun bütün yarattıklarına dert ortağı olmakla meşgul olacak ve elinden geldiğince Allah tarafından kendisine bağışlanan kuvvet ve nimetleri yine insanlığın yararı için kullanacaktır.

X- Allah’ın bu aciz kulu ile kardeşlik ilişkisine girecek ve Allah rızası için iyi olan herşeyde bana itaat edeceğine söz verecek ve ölünceye kadar bu sözüne sadık kalacaktır. Benimle kardeşlik bağında öyle yüce bir seviyeye varacaktır ki, benzeri ne dünyada bulunan hiç bir ilişkide ve bağda, ne de bütün bende ve kulluk durumlarının hiç birisinde bulunmayacaktır.(Iştihar Tekmil-i Tebliğ,  12 Ocak 1889)


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 22. Sayısı

Vadedilen Mesih ve Mehdi’nin (as) olağanüstü İslam hizmetleri


Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 536

Ahmediler biat şartlarını kabul ederek cemaate katılırlar. Peki bu 10 biat şartı aslında nedir? Bilmeden bu şartlara uymak mümkünde de...

Video

Downloads: 102

Kadiyan Calsası, Calsanın Önemi

Ses-mp3

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler