Mta-türk videolar için tıklayınız.


Hz. Mirza Masrûr Ahmed:

"Nerede böylesine saldırılar gerçekleşse, Endonezya’da olsun, dünyanın başka bir yerinde olsun, tüm Müslüman Ahmediler her zaman sebat gösterirler ve teselliyi, intikam ya da şiddette değil, Yüce Allah’a (c.c.) dualarda ararlar. Bu hep böyle olacaktır. Ancak kesin olan, bu zulmü yapanların Yüce Allah’ın (c.c.) huzurunda hesap verecek ve O’nun cezası ile yüzleşecek olmalarıdır." dedi.

Müslüman Ahmediye Cemaati, 6 Şubat 2011 günü üç mensubunun Endonezya’da son derece barbar ve gaddar bir şekilde katledildiklerini, büyük bir üzüntüyle teyit etmektedir.

Saldırı Endonezya’nın Güney Banten bölgesinde, Cikeusik’de, 700-1000 kişilik büyük bir grup tarafından gerçekleştirilmiştir. Emniyet görevlileri, birkaç gün öncesinden yerel Müslüman Ahmediler’e böyle bir saldırının yakında gerçekleştirleceği ihbarını aldıkları halde, saldırı meydana gelmiştir. Tüm uyarılara rağmen, polis saldırının önlenmesi ile ilgili tedbir almakta başarısız olmuştur.

Alınan bilgiye göre saldırganlar, Müslüman Ahmediye Cemaati’ne ait yerel merkeze, ellerinde pala, mızrak, bıçak ve başka silahlarla gelmişlerdir. Sonuç olarak, Müslüman Ahmediler’den üçü alenen katledilmiş ve beş tanesi de ciddi yaralar almışlardır. Ahmediler’e ait iki otomobil, bir ev ve bir motosiklet de ateşe verilmiştir. Hâlihazırda olayla ilgili hiçkimse, polis tarafından tutuklanmamıştır.

Londra’da bulunan Müslüman Ahmediye Cemaati Başkanı Hz. Mirza Masrûr Ahmed, bu gaddarca cinayet karşısında şunları söylemiştir:

Bu tüyler ürperten saldırı, yeryüzündeki tüm Ahmediler ve barışsever insanlar için büyük bir keder ve acı vesilesi olmuştur. Saldırganların barbarlıkları sınır tanımamaktadır. Şüphesiz insanlar, merhametsizce savrulan darbeleri, alkışlar ve tezahüratla seyretmişlerdir. Yerel polis ve yönetim, Müslüman Ahmediler’i korumakta başarısız olmuşlar ve onların bu vahşi ve gaddar saldırya maruz kalmalarına izin vermişlerdir.

Nerede böylesine saldırılar gerçekleşse, Endonezya’da olsun, dünyanın başka bir yerinde olsun, tüm Müslüman Ahmediler her zaman sebat gösterirler ve teselliyi, intikam ya da şiddette değil, Yüce Allah’a (c.c.) dualarda ararlar. Bu hep böyle olacaktır. Ancak kesin olan, bu zulmü yapanların Yüce Allah’ın (c.c.) huzurunda hesap verecek ve O’nun cezası ile yüzleşecek olmalarıdır. Bu arada Müslüman Ahmediye Cemaati, tek olan Allah’ın (c.c.) önünde eğilmeye ve ancak onun korumasını ve yardımını dilemeye devam edecektir.”

Müslüman Ahmediye Cemaati, Endonezya Hükümet Yetkililerini, hiçbir din ve mezhep ayrımı yapmadan vatandaşlarını korumaya davet etmiştir. Bu vesile ile açıklık getirilmek istenen bir konu, hiçbir Müslüman Ahmedi’nin provakatif faaliyette bulunmadıkları ve saldırının ardındaki tek sebebin de kurbanların Müslüman Ahmediye Cemaati mensupları olmalarıdır. “Herkesi Sev, Kimseden Nefret Etme,” sloganı altında yaşamlarını sürdürmeyi tercih etmiş olan bu Müslüman Ahmediler’in, son derece barbar bir şekilde katledilmiş olmaları, gerçek bir trajedidir.

Basın açıklaması 07.02.2011 Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir


Newer news items:
Older news items:

İlgili Diğer Konular

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 20 sayısı

Müslümanlar için Ahmediye Cemaati'nin fedakarlıkları

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 120

Müslüman Ahmediye Cemaati’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü dolayısıyla; Kelime-i şahadet getirmelerinden dolayı "suçlanan" ve ağır e...

Video

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler