Mta-türk videolar için tıklayınız.

25 Mart 2011 tarihli Cuma hutbesi esnasında Müslüman Ahmediye Cemaati Başkanı Hz. Mirza Masrur Ahmed(atba), 20 Mart Pazar günü Florida’da Kur’an-ı Kerim’in Amerikalı bir papaz tarafından yakılması ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur. Bu konuşmadan bazı alıntıların Türkçe tercümesi şöyledir:

Hz. Mirza Masrûr Ahmed:

"...Hastalıklı bir doğaya sahip olan Amerikalı papaz, Eylül 2010 tarihinde Yüce Kur’an’a sözle hakaret etmiş ve onu yakacağını bildirmişti. Bu kötü ve talihsiz girişim, maalesef gerçekleştirilmiştir.

Bu durum karşısındaki doğru tepki, bu kötü davranışı sergileyenlerin yaptıklarından pişmanlık ve utanç duymaları için, Müslümanlar’ın Yüce Kur’an’ın bizzat kendi şahsiyetlerinde, sözlerinde ve hareketlerindeki olumlu sonuçlarını ortaya koymaları olmalıdır.

Bizler bu saygısız tutumdan dolayı endişe taşımamalıyız. Allah (c.c.) Kur’an-ı Kerim’in korunmasını bizzat Kendi üstlenmiştir ve ona zarar verilmesini de yasaklamıştır.

Kur’an-ı Kerim’in şerefi, yasadışı gösterilerle ve bu elim duruma sebep olanların başları için ödül ilan edilmesi ile korunamaz. Müminler Kur’an’ın üstün şerefini, ancak onun emirlerine ve öğretilerine uygun davranarak ispat edebilirler..."


Newer news items:
Older news items:

İlgili Diğer Konular

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 20 sayısı

Müslümanlar için Ahmediye Cemaati'nin fedakarlıkları

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 174

Bu devir insanları özellikle barış ve sevgi arayışındadır. Kur'an-ı Kerim ve hadislerden az çok haberi olan herkes için bu devir öncede...

Video

Downloads: 73

Müslüman Ahmediye Cemaati, muhaliflerin bütün gayretine rağmen, Allah'ın izniyle ilerlemeye...

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler