Mta-türk videolar için tıklayınız.

Londra’daki Rus Büyükelçiliği, tanınmış yazar ve şair Ravil Bukharev’in 24 Ocak 2012 günü Londra’da vefat ettiğini bildirdi.

Ravil Bukharev, 1951 senesinde Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da doğmuştu. Büyükelçilik tarafından yapılan basın açıklamasında, kendisinin 1977 senesinden beri Sovyet Yazarlar Birliği üyesi olduğu ve benzer şekilde bazı diğer ülkelerde de yazar derneklerinde faal olarak yer aldığı bildirilmiştir.

Bukharev, 1990 senesinden beri yaşamakta olduğu İngiltere’de bulunan Rus toplumu içerisinde de öne çıkan bir yere sahipti. Dokuz dil bilen ve otuzun üzerinde basılmış kitabı bulunan Bukharev, Rus Federasyonu’nu birçok kez uluslar arası kitap fuarlarında temsil etmiş ve alanında hem Rusya hem de Tataristan tarafından değişik ödüllere layık görülmüştü.

Doğuştan Müslüman olan Ravil Bukharev, Müslüman Ahmediye Cemaati’nin seçkin bir üyesi olarak cemaat içinde de önemli görevler üstlenmişti. Kendisi Rus masası adına cemaatin çeşitli yayınlarının ve özellikle Vadedilen Mesih ve Mehdi’nin V. Halifesi’nin Cuma Hutbelerinin Rusçaya tercümelerini düzenli olarak yapmaktaydı.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.


Newer news items:
Older news items:

İlgili Diğer Konular

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 20 sayısı

Müslümanlar için Ahmediye Cemaati'nin fedakarlıkları

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 147

Bilgi edinmek her Müslüman’ın görevidir. Bilginin sınırı yoktur. İnsan daha önce hiç bilmediği konularla karşılaşabilir. Yeni bir k...

Video

Downloads: 143

Bu bölümde, kalbim temiz deyip ibadet yapmayanların durumu nedir, tesettürün anlamı ve hikm...

Ses-mp3

Downloads: 132

Şems Suresi Tefsiri Konuşmacı S.A. Ahmad 13 Mart 2011 Skype Toplantısı

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler