Mta-türk videolar için tıklayınız.

Ahmadiyya Müslüman Cemaati

Ahmadiyya Müslüman Cemaati ise, sunumunda kente yapılacak cami hakkında bilgi verdi. 1889’da Hindistan’da kurulan cemaatin Almanya’daki faaliyetleri 1923 yılından beri sürüyor ve bu ülkede 37 bin üyesi bulunuyor.

2012 yılında Almanya’da ilk İslam Bilimleri Enstitüsünü Riedstadt’a kuran Ahmadiyya, Hessen eyaletindeki ilkokullarda İslam dersi verme yetkisine de sahip bulunuyor.Ülkede 47 camisi bulunan cemaatin en eski ibadethaneleri Hamburg Stellingen’de 1957’de inşa edilen Fazle Ömer Camisi ile 2 yıl sonra ibadete açılan Frankfurt’taki Nur Camisi.

 

Riedstadt’ta 2004 yılında faaliyete geçen Aziz Camisi ile 2013 yılında Frankfurt Flörsheim’da Müslümanların hizmetine sunulan Ata Camisi de cemaatin yeni yapımları olarak kabul ediliyor.Mörfelden-Walldorf’ta yapım aşamasında olan Subhan Camisi için kadın ve erkekler için 2 ibadethanelik bir mimari plan hazırlanmış. Camide çok amaçlı bir oda ile mutfak, abdesthaneler ve bürolar da yer alacak.

 

Haberin linki: http://www.hurriyet.com.tr/avrupa/29674576.asp


Newer news items:
Older news items:

İlgili Diğer Konular

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 20 sayısı

Müslümanlar için Ahmediye Cemaati'nin fedakarlıkları

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 120

Müslüman Ahmediye Cemaati’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü dolayısıyla; Kelime-i şahadet getirmelerinden dolayı "suçlanan" ve ağır e...

Video

Downloads: 128

Cemaate katılmak gerekli midir sorusunun cevabını bu videoda izleyebilirsiniz.

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler