Mta-türk videolar için tıklayınız.

Yine bizleri tanımayanlardan bazıları, “Ahmediler, melekler ve şeytanın varlığına inanmıyorlar”diye bir ithamda bulunurlar. Bu da gene aynı iftiralardan biridir. Halbuki Kuran-ı Kerim meleklerden de söz eder, şeytandan da. Yüce Kuran’a candan bağlı olduğumuzu söyledikten sonra içinde söylenilen şeyleri nasıl inkar edebiliriz. Hamdolsun, biz meleklerin varlığına inanırız. Ahmediyet’in bize olan bereketleri sayesinde ve Kuran-ı Kerim’in yardımıyla bizler, sadece meleklerin varlığına inanmakla kalmıyoruz. Bizce onlarla ilişki dahi kurulabilir. Onlardan nice manevi ilimler öğrenilebilir. Şu satırları yazan bendeniz, birçok ilimleri meleklerden öğrendim. Bir kere meleğin biri bana Fatiha suresinin tefsirini öğretti. O günden beri Fatiha suresinin sonsuz açıklamaları, tefsir ve manaları bana açılıverdi. Herkesi davet ediyorum. Hangi din ve millete bağlı olursa olsun, gelsin. Manevi ilimlerden istediği konuyu seçip kendi semâvi kitabının yardımıyla izah etsin. Ben aynı konuyu Allah’ın lütfûyle, ondan kat kat üstün bir şekilde yalnız Fâtiha suresinden çıkarıp izah edeceğim. Yıllardır bütün dünyaya meydan okuyorum. Hodri meydan diyorum. Fakat hiç kimse benim çağrımı kabul etmedi.

Fâtiha suresi nice konuları ihtivâ eder. Örneğin; Allah’ın varlığının ispatı, tevhid, peygamberliğin gereği, mükemmel şeriatın belirtileri ve bütün insanlık için onun gerekliliği, dua, kaza ve kader meselesi, mahşer günü, cennet ve cehennemle ilgili deliller v.s. Bu konuların hepsini sadece Fâtiha suresi en iyi şekilde aydınlatır. Halbuki diğer kitaplar bu konuları yüzlerce sayfalarla dahi aydınlatıp izâh edemez. Onun için bizde meleklerin varlığını inkâr etme lâfı bile olamaz. Tam tersine, Ahmedi, meleklerden istifade edilmesine bile inanır. 

Şeytanın varlığına gelince, o iğrenç bir yaratıktır. Ona inanmakta ne demek? Evet onun varlığından Kuran bize söz eder. İşte ancak onun için onun varlığını kabul ederiz. Sadece varlığını kabul etmekle kalmıyoruz, bizce Cenab-ı Hak, onun gücünü kırmak ve saltanatını silip süpürme görevini bize verdi. Şeytanı da rüyamda gördüm. Bir kere onunla güreş yaptım. Fakat Allah’ın yardımı ve taavvüz kelimeleri (Allah’a sığınma duaları) bereketiyle onu tuşla yendim. Bir kez Cenab-ı Hak bana, “Görevlendirildiğiniz iş, şeytan ve nesli tarafından engellenecektir. Sakın aldırmayın. “Allah’ın lütfû ve rahmetiyle” kelimelerini vird ederek ilerlemeye devam edin.” dedi. Ondan sonra Cenab-ı Hakkın gitmemi  buyurduğu semte yürümeye başladım. Bir de baktım ki, şeytan ve onun yardakçıları değişik yollarla beni tehdit edip korkutmaya çalışıyordu. Bazı yerlerde sadece kafalar görünüyordu. Hepsi beni ürkütmeye çalışıyordu. Bazı yerlerde sadece başsız insan gövdeleri karşıma çıkageldi. Kimi yerlerde şeytan, aslan, kaplan ve filler şekline bürünüp karşıma çıkıyordu. Fakat ben Cenab-ı Hakkın emriyle o hortlaklara hiç aldırış etmedim ve şu cümleyi vird etmeye devam ettim; “Allah’ın lütfu ve rahmetiyle.”Ben bu kelimeleri yüksek sesle okudukça şeytan, yandaşlarıyla birlikte kaçar, uzaklaşıp kayıp olurdu. Fakat biraz sonra yine başka bir şekil ve kılığa girip karşıma çıkagelirdi. O karşıma çıktıkça ben de aynı yöntemi tekrarlardım. Nihâyet bu yöntem onu mahvetmeyi başardı. Bir de baktım ki, varmak istediğim yere gelmişim. İşte bu rüyadan dolayı daima bütün yazılarımın başına “Allah’ın lütfu ve rahmetiyle” cümlesini yazarım.

Kısacası biz meleklere de inanırız, şeytana da. Bazı kimseler “Ahmediler mucizelere inanmazlar.” diye itiraz ederler. Bu da gerçeğe taban tabana zıttır. Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in mucizeleri şöyle dursun, bizce Cenab-ı Hak, Yüce peygamberimizin tâlimatına gönülden bağlı olana dahi mucizeler ihsan eder. Kuran-ı Kerim Peygamber Efendimizin mucizeleriyle doludur. Onu inkâr etmek için ezelî kör olmak gerekir herhalde.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

İlgili Diğer Konular

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 22. Sayısı

Vadedilen Mesih ve Mehdi’nin (as) olağanüstü İslam hizmetleri


Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 259

Hilâfet kelimesi ne demektir? Kur’ân-ı Kerîm’de ve Hz. Resulüllah’ın (s.a.v.) hadislerinde hilâfetten bahsedilmiş midir? Ümmet büy

Video

Downloads: 105

Yüce Allah şirki Kendisine ortak koşulmasını affetmez. Bunun dışındaki günahları diledi...

Ses-mp3

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler