Mta-türk videolar için tıklayınız.

19- Abdullah b.Ebi Evfa (R.A.) şöyle demiştir:

“Resulüllah (S.A.V.) dullar ve yetimler ile birlikte yürümekten çekinmez ve usanmazdı onların ihtiyaçlarını giderirdi”. 

20- Ayşe (R.A.) şöyle demiştir:

“Resulüllah (S.A.V.) Allah yolunda cihat etmekte olduğu günleri dışında kendi eliyle ne bir kadını ne de bir hizmetçiyi, hiçbir kimseyi asla dövmemiştir. Eğer o, bir haksızlığa uğramışsa hiçbir zaman öç almamıştır. Yalnız eğer Allah’ın yasak ettiği şeylere dokunulduysa ve Allah’ın buyruğuna karşı çıkıldıysa işte o zaman Yüce Allah (C.C.) için bunların öcünü almıştır.”(Müslim)

21- Ebu Said el-Hudrî (R.A.) şöyle demiştir: 

“Resulüllah (S.A.V.) develeri bizzat besler ev işlerine bakar, ayakkabıları tamir eder, elbiseleri onarır, keçileri sağar, hizmetçisiyle beraber yemek yerdi. Eğer hizmetçisi unu öğütürken yorgun düşerse bu işte ona yardım ederdi. O, çarşıdan eve ihtiyaçlarını taşımaktan çekinmezdi. İster zengin olsun ister yoksul herkesle tokalaşırdı ve ilk olarak selam verirdi. Davet edildiği zaman, kötü ve yaramaz hurma da olsa onu küçümsemez ve daveti daima kabul ederdi. Çok iyi adetli, ince tabiatlı güzel davranışlı, güler yüzlüydü. Kahkaha ile gülmez fakat daima gülümserdi. Mahzun olurdu fakat asık yüzlü ve haşin olmazdı. Tevazu sahibi idi, ancak hiçbir zaman alçalmazdı. Eli açıktı fakat israf etmezdi. Çok ince ruhlu ve yumuşak kalpli idi. Her Müslüman’a çok merhamet ederdi. Fazla yemek yemez ve esnemezdi. Hiçbir zaman açgözlü değildi ve bu niyetle hiçbir şeye elini uzatmazdı.”(Mişkât) 22- Ebu Musa el-Eş’arî (R.A.) şöyle rivayet etmiştir:“Ayşe (R.A.) kalın kumaştan yapılmış bir çarşaf ile kuşak çıkararak bize gösterdi ve Resulüllah (S.A.V.) vefat ederken üzerinde o elbiselerin bulunduğunu ifade etti.(Buhari)


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 20 sayısı

Müslümanlar için Ahmediye Cemaati'nin fedakarlıkları

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 116

Dünya lanetlerinden korkmayınız, çünkü onlar duman gibi göz açıp kapayıncaya kadar dağılıverir ve gününüzü geceye çeviremezler. B...

Video

Downloads: 65

Büyü var mı? Peygamber Efendimize büyü yapıldı mı? Evliliklerin daha iyi yürümesi için...

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler