Mta-türk videolar için tıklayınız.

31- Ebu Hüreyre (R.A.) Resulüllah (S.A.V.)’in şöyle buyurduğunu rivayet eder:

“Aziz ve yüce olan Allah şöyle buyurur: “Âdemoğlunun oruç dışında yaptığı her amel kendisi içindir. Ancak oruç benim içindir ve onun mükâfatını da (özel bir şekilde) ben vereceğim.” Oruç (günahlardan korunmak için) bir siperdir. Biriniz oruç tuttuğu gün ne kötü bir söz söylesin ne de sesini yükseltsin. Eğer birisi kendisine küfür eder yahut sataşırsa “Ben oruçluyum” desin. Muhammed’in canı elinde olanın adına yemin ederim ki oruçlunun ağız kokusu Allah katında mis kokusundan daha güzel ve daha temizdir. Oruçluyu sevindiren iki tane sevinci vardır. Oruç açarken sevinir. Rabbi ile birleştiği zaman da orucu yüzünden sevinir.”(Buhari)

32- Ebu Hüreyre (R.A.) Resulüllah (S.A.V.)’in şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir:

“Her kim yalan söylemeyi ve ona göre davranmayı terk etmezse  böyle birinin yemeden ve içmeden kesilmesine Allah’ın ihtiyacı yoktur.”(Buhari)

33- Ayşe (R.A.) şöyle demiştir:“Resulüllah (S.A.V.) vefat edinceye kadar ramazan ayının son on günü itikâf ederdi. Resulüllah vefat ettikten sonra da zevceleri hep itikâf etmişlerdir.”(Buhari)


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 20 sayısı

Müslümanlar için Ahmediye Cemaati'nin fedakarlıkları

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 83

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza re...

Video

Downloads: 79

Sabrın Bereketleri

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler