Mta-türk videolar için tıklayınız.

47- Ebu Salebe (R.A.) Resulüllah (S.A.V.)’in şöyle buyurduğunu rivayet eder:

“Allah (C.C.) size bazı şeyleri farz kılmıştır. Onları ihmal etmeyiniz. O, bazı sınırlamalar koymuştur. Onları ihlal etmeyiniz. Bazı şeyleri haram kılmıştır. Onları yapmayınız. Bazı şeyleri de, unutarak değil aksine size rahmet olsun diyerek zikretmemiştir. Onlar hakkında da gereksiz sorular sormayınız.” (Sünen-i Dar Kutnî) 

48- Nu’man b.Beşir (R.A.) Resulüllah (S.A.V.)’ın şöyle buyurduğunu işittiğini söylemiştir:

“Helal ile haram açık ve bellidir. Her ikisi arasında açık olmayıp şüphe edilebilecek bazı şeyler vardır. İnsanların çoğu onları bilmezler. Her kim şüphe içinde bırakılmış şeylerden korunursa o, hem dinini hem de namusunu korumuş olur. Yalnız her kim şüphe edilebilecek şeyleri yaparsa o. Eninde sonunda harama düşmüş olur. Onun durumu yasak bir koru etrafında davarları otlatan bir çobana benzer. Böyle bir çobanın davarları koruya da dalar. İyi dinleyiniz ki her hükümdarın yasak ettiği bir korusu olur. İyi dinleyiniz ki Allah’ın yasak ettiği korusu haram kıldığı şeylerdir. İyi dinleyiniz ki insan vücudunda bir et parçası vardır. Eğer o sağlam ise insanın bütün vücudu sağlam olur. Eğer o bozulursa bütün vücut bozulur. İyi dinleyiniz ki o insanın kalbidir.” (Müslim)


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 20 sayısı

Müslümanlar için Ahmediye Cemaati'nin fedakarlıkları

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 154

Müslüman Ahmediye Cemaati 3. Halifesi Hz. Mirza Nasır Ahmed’in bir konuşmasından metne aktarılmış olan bu kitapta Hz. Mirza Gulam Ahmed

Video

Downloads: 112

Allah yolunda mali fedakarlık yapmanın bereketleri, Vakf-e Cedit-in yeni dönemi

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler