Mta-türk videolar için tıklayınız.

Yukarda anlatılan abdest, sağlıklı iken, suyun kullanılmasında sağlığa bir zarar olmadığı durumlarda; temiz suyun kolay bulunduğu zaman alınır. Hastalık esnasında yahut suyun bulunmadığı durumlarda abdest yerine aşağıda izah edildiği gibi “teyemmüm” yapılır.

Temiz bir toprak yüzeyi ya da onun yerine geçecek bir madde varsa, her iki elimizi açarak el içlerini o yüzeye yahut o maddeye hafifçe vurmalıyız. Daha sonra her iki elimizi yüzümüze sürmeliyiz. Ondan sonra elleri ovuşturmalıyız. Eğer eller toprağa fazla bulaştıysa, toprağı azaltabiliriz. Bu gerçek abdestin yerinedir. Ancak mümkün oldukça su ile abdest almamız gerektiğini unutmamalıyız.

Abdest ne zamana kadar devam ederse o ana kadar aynı abdest ile namaz kılınabilir. Aynı abdest ile birden fazla namaz da eda edilebilir. Demek ki her namaz için abdest gereklidir. Ancak eğer abdest bozulmamışsa, her namaz için abdestimizi tazelemek mecburiyetinde değiliz.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 18. sayısı

3. Dünya savaşının tartışıldığı şu günlerde

İLAHİ UYARICIDAN BİR UYARI

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 419

Ahmediler biat şartlarını kabul ederek cemaate katılırlar. Peki bu 10 biat şartı aslında nedir? Bilmeden bu şartlara uymak mümkünde de...

Video

Downloads: 97

Hz. Resulüllah'ın (s.a.v.) yüce ahlakı; Benzersiz affı

Ses-mp3

Downloads: 102

Beyyine Suresi 1-4 Tefsiri Konuşmacı S.A. Ahmad 09 Nisan 2011 Skype Toplantısı

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler