Mta-türk videolar için tıklayınız.

Hz. Resulüllahsav farz namazları dışında bazı namazları da eda ederdi. Bunlar “Sünnet Namazları” olarak adlandırılır. Sünnet namazlarını eda etmek bütün fukeha (din bilginleri) tarafından gerekli kabul edilir. Sünnet namazları bilerek kaçırmak Yüce Allahcc katında çok suç olarak tenkit edilen bir iş sayılmaktadır. Sünnet namazları aşağıdadır:

1-     Sabah namazının farzından önce iki rekat Sünnet namazı eda edilir. Ancak eğer birisi bu iki rekatı eda etmeden cemaate katılırsa ve özel durumundan dolayı böyle yapmaya mecbur olursa, sünnet namazı olan iki rekatı daha sonra eda etmelidir.

2-     Öğleyin, farz namazından önce dört rekat ve farz namazından sonra iki rekat namaz eda etmek sünnet’tir. Eğer birisi zorunlu olarak farz namazından önce dört rekatı eda edemezse farzdan sonra bu namazı eda etmelidir.

Not: Hanefi fıkhına mensup olan Ahmedi Müslümanlar öğle namazının dört rekat farzından önce dört rekat ve farzdan sonra da iki rekat sünnet namazı eda ederler. Ancak bazı Müslümanlar bu farzdan önce ve sonra dörder rekat sünnet namazı eda ederler.

3-     Akşam namazının üç rekat farzından sonra iki rekat sünnet namazı eda edilir.

4-     Yatsı namazının farzından sonra iki rekat sünnet namazı eda edilir.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 20 sayısı

Müslümanlar için Ahmediye Cemaati'nin fedakarlıkları

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 129

Yüce Allah (cc) üst üste indirdiği vahiyler vasıtasıyla, ölüm zamanımın çok yaklaştığını bana haber vermiştir. O'nun bu konudaki v...

Video

Downloads: 101

Cuma ve dua, cematimizin fedakarlıkları, şehitlerimiz

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler