Mta-türk videolar için tıklayınız.

Gece yatağa erken girmek ve gecenin geç saatlerinde “Teheccüd Namazı” kılmak üzere yataktan kalkmak çok hayırlı bir iştir. Teheccüd namazı gecenin geç saatlerinde sabah namazının vaktinin başlamasından önce kılınan nafile bir namazdır. Bu namaz farz değilse de Kuran-ı Kerim çok kuvvetli bir şekilde bunun önemini beyan etmiştir.

Dinlerini candan seven ve gönülden ona bağlı olan kişiler Yüce Allah’ıncc rızasına nail olmak için bu namazı eda etmişlerdir. Teheccüd namazının vakti sabah namazının başlamasıyla sona erer. Bu namazda Yüce Rabbimizecc ettiğimiz dualar çabuk kabul görür. Bu namaz Allah’acc ermenin bir vesilesidir. Çünkü bu namazı eda eden bir kimse Rabbinincc rızası için yataktan kalkar ve tatlı uykusunu feda ederek Rabbinin huzurunda secde eder. Teheccüd namazının sekiz rekâtı vardır. Hz. Resûlüllahsav bu namazı daima ikişer rekât olarak eda etmiştir. O, kıyam durumundayken Kuran-ı Kerim’in çok uzun bölümlerini okurdu ve Rüku ile secdede çokça dua ederdi. Teheccüd namazını bitirdikten sonra üç rekat vitir namazını kılardı. Böylece Allah’ın Habibisav her gece şafak sökmeden önce on bir rekat namaz kılardı.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 20 sayısı

Müslümanlar için Ahmediye Cemaati'nin fedakarlıkları

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 423

Ahmediler biat şartlarını kabul ederek cemaate katılırlar. Peki bu 10 biat şartı aslında nedir? Bilmeden bu şartlara uymak mümkünde de...

Video

Downloads: 92

Hz. Resulüllah'ın (s.a.v.) yüce mertebesi

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler