Mta-türk videolar için tıklayınız.

Birisi yardıma muhtaç ise, yahut zor bir durum ile karşı karşıya ise o zaman “Salatü’l Hacet” eda edilir. Hz. Resûlüllah’ınsav nasihatine göre herkim bir şeye muhtaç ise, abdest alarak iki rekat namaz kılmalıdır. Namazdan sonra o, sena ile Salavat-ı Şerife’yi okuduktan sonra aşağıdaki duayı tekrar eder. Bunun neticesinde Hak Tealacc o ihtiyacı giderecek ve onu elde etmenin yollarını kuluna gösterecektir ümidiyle aşağıdaki dua okunur:

Okunuşu: La İlâhe illallahül halimülkerimü. Subhane Rabbil arşil azimi. Elhamdü lillahi Rabbil alemin. Eselüke mucibati rahmetike ve azaimi mağfiretike vel ganimete min külli birin vesselamete min külli ismin. La teda’ li zenben illa gafertehü vela hemmen illa ferrectehü ve la haceten hiye leke rizan illa kazeyteha ya erhamerrahimin!

Meali: Allah’tan başka ibadet edilmeye değer birisi yoktur. O, halimdir (çabuk ceza vermez) ve kerimdir (kerem eyleyendir). Yüce arşa sahip olan Allah her çeşit eksiklikten uzaktır. Her çeşit övgü bütün âlemlerin rabbi olan Allah’a mahsustur. Senden Senin rahmetini gerekli kılan işleri ve Senin bağışlamanı gerekli kılan yüce işler başarabilmeyi isterim. (Keza) her iyiliği çokça yapmayı ve her günahtan korunmayı da dilerim. Bütün günahlarımı bağışla ve Senin affetmediğin bir tek günahım baki kalmasın. Benim bütün üzüntülerimi gider; Senin gidermediğin bir tek üzüntüm baki kalmasın. Senin de giderilmesinden hoşnut kaldığın bütün ihtiyaçlarımı da gider, ya erhamerrahimin!


Newer news items:
Older news items:

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 20 sayısı

Müslümanlar için Ahmediye Cemaati'nin fedakarlıkları

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Video

Downloads: 85

8 Ekim 2010 Cuma Hutbesi

Ses-mp3

Downloads: 73

Hz. İsa'nın bedenen bir daha dünyaya geleceğine dair yanlış anlaşılan ayetler ve cevapları Ali İmran Suresi 55. ayet Nisa Suresi 15...

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler