Mta-türk videolar için tıklayınız.

12 mart 1944

“Bugün bu calsa’da O Vahit ve Kahhar Allah’ın adına ant içerim, O Allah ki kendisine iftira etmek lanetli insanların işidir ve iftiracı hiçbir zaman azaptan kurtulamaz. İşte ant içerim ki O Allah (cc) bana bu şehirde 13 Temple Road adresinde Şeyh Beşir Ahmed beyin evinde Muslih Moud (ra) gaybı haberinde bahsedilen kişi olduğumu haber verdi ve İslamiyeti dünyanın dört bucağına ulaştıracak ve tevhidi sağlamlaştıracak Muslih Moud’un ben olduğumu bana bildirdi.

Bugünden 59 sene evvel O Alim ve Habir Allah Vadedilen Mesih’e (as) bütün dünyada meşhur olacak olan bir oğul vereceğine haber vermişti. Bugün İngiltere şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, İspanya şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, İtalya şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Berlin şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Macaristan şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Albania şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Yugoslavya şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Polonya şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Çekoslovakya şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Güney Amerika şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Kuzey Amerika şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Sierra leone şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Gold Coast şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Nigeria şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Mısır şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Kenya şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir,Uganda şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Zanzibar şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Tanganika şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Ceylon şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Mauritius şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Filistin şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Şam şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Rusya şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Çin şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Japonya şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Samatra şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Java şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Malaya şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Borneo şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, İran şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Kabil şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir, Hindistan’ın her köşesi şahittir ki bu gaybı haber gerçekleşmiştir.

Dünyada kalpleri fethedebilme gücüne sahip insan var mıdır? İnsanlara bu kadar azimüşşan fedakarlığa razı edebilen insan var mıdır? Bu Allah’ın (cc) işidir; Dünyada bu kadar büyük bir değişim yaratan sadece O’nun eliydi. İnsanların kalbine bu tarafa çeken sadece O’ydu ve onları İslamiyet için canlarını feda etmeye hazırlayan sadece O’ydu.

Allah (cc) bana bir anda küfrü kesip yok eden kılıçlar bahşetmiştir. Allah (cc) bana benim en ufak bir seslenişim için her tür fedakarlığa fırlayan kalpler bahşetmiştir. Onlara kendilerine denizlerin dibine atmalarına söylesem atacaklardır; dağların tepelerinden atlamalarını istesem hiç tereddütsüz bunu yapacaklardır. Ateşin içine atılmalarını istesem atılacaklardır. Eğer intihar haram olmasaydı, caiz olsaydı sizlere hemen şu anda bunun örneğini gösterebilirdim. Cemaatimden yüz kişiye kendilerine hançerleyerek öldürmelerini emrederdim ve onlarda hemen bunu yaparlardı. …….

Kavimler bize karşı çıktı, ülkeler bize karşı çıktılar, hükümetler bize karşı çıktı ama Allah (cc) hep yanımızdaydı ve Allah (cc) her kimin yanında olursa hükümetler ona zarar veremezler; saltanatlar zarar veremezler, krallıklar zarar veremezler. Ey Lahor kentinde yaşayanlar, Sizlere Allah’ın mesajını iletiyorum. Size hepinize yaratan ezeli ve ebedi Allah’a çağırıyorum. Sanmayın ki şu anda ben konuşuyorum. Şu anda ben değil Allah (cc) benim dilimle konuşmaktadır. Benim karşıma çıkıp her kim İslam dinine karşı sesini yükseltecekse sesi bastırılacaktır. Karşıma çıkan herkes rezil edilecektir, rüsva edilecektir, resmen yok edilecektir. Allah (cc) benim vesilemle İslamiyetin terakkisi için yüce bir temel inşa edecek. Ben bir beşerim, bugün ölebilirim, yarın ölebilirim, ama amacımda başarısız olmam imkânsızdır.

Daha 17 yaşındaydım ki Allah bana şu şekilde hitap etti;

"Ey Mahmud, zatıma ant içerim ki sana tabi olanlar kıyamete kadar sana inkar edenlere galip kalacaklardır."

Bu Allah’ın vaadidir, Ben insan olduğum için elbetti ki birkaç günlük hayatım bile kalmamış olabilir ama bu vaat hiçbir zaman yanlış çıkmaz. O benim vesilemle İslamiyetin sağlam bir temelini atacaktır ve bana inananlar kıyamete kadar inanmayanlara galip geleceklerdir. Eğer dünyada bir gün İslamiyet mağlup olursa , Eğer dünya görse ki bana inananlar inanmayanlara karşı mağlup düştüler o zaman elbette ki benim bir iftiracı olduğumu düşünebilirler ama eğer bu haber doğru çıkarsa artık sonunuzu kendiniz düşünün çünkü Allah’ın sesini benim ağzımdan duymanıza rağmen kabul etmediniz. “

8 kasım 1965 tarihinde bu yüce zat bize terk ederek nefsinin temsil ettiği o yüce semavi makamına yükseltilmek üzere geri çağrıldı.

Sahibzada hazrat Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmad Khalifatul Masih Sani Muslih Moud’un (ra) hayatı hakkında Dördüncü Halife Hazretleri halife seçilmeden önce “Sawaneh Musleh Moud” adlı bir kitabı başlatmıştı. Halife seçilene kadar kitabın iki cildi yayınlandı ve sonra Abdul Basit Şahit bey tarafından kalan kısımları yazıldı toplamı 4 ciltten ibaret olan bir kitap yaklaşık 1700 sayfadan oluşmaktadır.

Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed Resim Galerisi

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

islamiyetin-sesi.org adresinden canlı izleyebilirsiniz. Sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler