Mta-türk videolar için tıklayınız.

Vadedilen Mesih’in (as) doğruluğu hakkındaki iç değerlendirmesi

“İlmi olarak size şunu söyleyeyim ki ben saygıdeğer babamı babam olduğu için inanmadım. Yaklaşık 11 yaşındaydım ki araştırmalarım neticesinde (Allah göstermesin) eğer onun haklı olmadığını fark edersem evi terk edeceğimi karar vermiştim. Ama onun haklı olduğunu anladım ve her geçen gün imanım arttı ve vefat ettiğinde imanın artık tam bir eminlik hale gelmişti.  (Alfazal 1924 6 haziran)”

Allah’ın (cc) zatı hakkındaki değerlendirmesi

“1900 senesinde 11 yaşındayken Allah’a neden iman ettiğimi sorguladım; varlığının ispatını sorguladım. Uzun bir müddet bunu düşündüm ve nihayet gece vakti onbire yakın kalbim “evet bir Allah (cc) vardır” diye karar verdi. O öyle mutlu bir andı ki bir çocuğun annesine bulmasına benziyordu. İşte öyle sevindim. Çünkü beni yaratanı bulmuştum. İmanım artık sadece duymuş olduğum bir şey olmaktan çıkıp ilmi bir hal kazanmıştı. Sevinçten dört köşe oluyordum. İşte o an Allah’a hiçbir zaman zatı konusunda şüpheye düşmemek için dua ettim. Dediğim gibi o zaman 11 yaşındaydım ama bugün bile o duamı değer vererek hatırlıyorum. Bugün bile “Allah’ım (cc) zatın konusunda hiçbir zaman şüpheye düşmeyim” diye dua ederim. O zaman çocuktum; şimdi daha çok tecrübeliyim dolaysıyla artık duamı biraz genişleterek “Allah’ım zatın hakkında hakkul yakin seviyesine ulaşayım” diyorum. Bu düşünceler kalbimde dalgalanırken bir gün öğlen veya akşam vakti abdest alıp, güzel olduğu için değil, Vadedilen Mesih’e (as) yani Allah’ın pak bir resulün cübbesi olduğu için giydim ve odamın kapısını kapattım. Yere bir seccade serdim ve namaz kılmaya başladım. Çok ağladım… Çok fazla ağladım.. Çok ama çok ağladım ve bir daha asla namazı terk etmeyeceğimi söz verdim. 11 yaşımdaydım ve ne kadar azimliydim. O günden sonra hiçbir namazımı kaçırmadım. Çocukluğum biraz daha devam etti ama o günün iradesi hala beni utandırıyor. Neden bu kadar ağladığımı bilmiyorum. Bir filozof bunun sinirlerimin zayıf olduğuna bağlayacaktır ve dindar birisi takvaya ama ben ki o olayı bizzat yaşadım size söylüyorum ki neden öyle ağladığımı bilmiyorum.

Sadece bunu hatırlıyorum ki bir daha namazı kaçırmayacağıma dair ant içtim. Ne kadar bereketli bir ağlamaydı ve o hüzün anım ne kadar büyük rahatlığa dönüştü. O göz yaşlarım bir nöbet geçirdiğimden değildi; bir hastalık neticesinde oluşan şeyler değildi. Peki neydi onlar. Bana sorarsanız ruhani güneşin ısıtan ışınlarının yarattığı ısının neticesindeki ter idi ya da Vadedilen Mesih’in teveccühün neticeseydi. Eğer bu değilse gerçekten ne olduğunu bilmiyorum.”

Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed Resim Galerisi

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 22. Sayısı

Hz. Resulüllah'ın Yüce Şanı


Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 266

İspanya, Seville Üniversitesi İslamî Bilimler Bölümünün l2 Mart l990 yılında yaptığı davet üzerine, Mirza Tahir Ahmed Hazretleri “

Video

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

islamiyetin-sesi.org adresinden canlı izleyebilirsiniz. Sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler