Mta-türk videolar için tıklayınız.

Musleh-moud ra ‘nun zatı öyle değerli, öyle bereketli bir zattır ki sadece vadedilen Mesih (as) değil, Peygamber Efendimiz (sav) de hakkında hadislerinde haber vermiştir;

(Mişkat; Bab nuzul –e-İsa)

Yani hazreti İsa (as) dünyaya gelecek, evlenecek ve evlat sahibi olacaktır.

Meşhur kitabı “Aina-e-Kamalat-e-İslam” da vadedilen Mesih bu hadis hakkında şöyle yorumda bulunmuştur;

Yani peygamber Efendimizin (sav) Allah’tan haber alarak gelecek olan Mesih’in evlenmesi ve evlat sahibi olacağına dair haber vermesi şuna işarettir ki Allah (cc) ona takvada kendisine benzeyen bir oğul nasip edecektir ve o da Allah’ın yüce kullarından birisi olacaktır.

Eski kitaplardan Yahudilerin “Talmud” adlı kitabında da şöyle yazar;  D

eniliyor ki Mesih vefat ettikten sonra saltanatı oğluna geçecektir, ardından da torununa.

İşaya bölüm 42 ayet 4 e göre “dünyada adalet iyice yerleşmedikçe o ne yorulacak, ne de pes edecektir” yazmaktadır.

Sonra eski Zerdüşt kitaplarda da İslamiyet’in bozulduğunda bir kurtarıcının gönderileceğine ve bu kurtarıcının neslinden birisinin de misyonunu devam edeceğine dair işaretler vardır.   (Malfuzat-e-Hazrat-e-Zardüst)

“Peshgoee Musleh Moud” olarak bilinen bu ihtişamlı gaybı haberden 3 sene sonra 12 Ocak 1989 tarihinde Hindistan’ı doğmadan önce bile ayaklandıran bu mübarek oğul cumayı cumartesiye bağlayan gece dünyaya geldi ve vahyin önerdiği şekilde ismi Beşirüddin Mahmud Ahmad konuldu.

Vadedilen Mesih hakkında zaten biliyorsunuzdur. Hazret Musleh Moud’un annesi olan hazret Amman Can hakkında da biraz bahsetmek uygun olacaktır. Hazrat Amman Jan olarak cemaatte tanınan Hazrat Syeda Nusrat Jahan Begum (ra) Delhi şehrin köklü, saygıdeğer ve yüzlerce senedir takvası yüzünden meşhur bir Seyid Ailesindendi.

Bu ailenin Hindistanda yerleşmesi 16. yüzyılda hazret Khvaca Mir Mohammed Nasir ile başladığı anlatılır. 16. yüzyıl olsun veya daha da önce olsun; şu kadarı gerçektir ki Khvaca bey son derece ermiş birisiydi ve bu ailenin atası sayılır. Kendisi keşf ve ilham sahibiydi. Gördüğü bir keşfte bir gün onun ailesinin Mehdinin ailesiyle birleşeceği kendisine anlatıldı. Bir gün uyanıkken Hazreti Hasan’ın (ra) kendisine geldiğini ve

“Peygamber Efendimiz (sav) özellikle size marifet ve vilayetle zenginleştirmek için beni yolladı. Bu senin için ayrılan peygamber ailesinden gelen çok özel bir nimettir. Başlangıcı sizinle olup sonu Mehdinin ailesiyle olacaktır” dediğini anlatmıştır.

Ne kadar ilginçtir ki bu keşften yaklaşık 200 sene sonra olaylar gerçekten böyle gerçekleşiyor ve Khvaca Mir Mohammad Nasir’in ailesinden birisi vadedilen Mesih olduğunu iddia eden zatla evleniyor.

Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed Resim Galerisi

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

islamiyetin-sesi.org adresinden canlı izleyebilirsiniz. Sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler