Mta-türk videolar için tıklayınız.

27 Kasım 2015 Cuma Hutbesi Özeti

Seyyidna Hazret Halifetü’l Mesihi’l Hamis Atba, 27 Kasım 2015’de Beytü’l Futuh Camiinde Cuma Hutbesi irşad etti. Hutbe, çeşitli dillerdeki tercümesi ile birlikte MTA’da canlı olarak yayınlandı.

Huzur-u Enver, hutbede Japonya turunun ayrıntılarını beyan ederek şöyle buyurdu: Geçen günlerde Japonya’ya oradaki ilk caminin açılışı için gitmiştim. Allah-u Teala bütün zor durumlara ve engellere rağmen bizi, camiyi yapmaya muvaffak kıldı ve İslam’ın mesajını ulaştırmak için bu ülkede ilk merkez kuruldu. Allah-u Teala’nın lütfu ile, Kuran-ı Kerim’in tercümesi de dahil olmak üzere binlerce literatür, Japonlar için onların kendi dilinde Cemaat tarafından hazırlanıyor.

Huzur-u Enver şöyle buyurdu: Nagoya Beytü’l Ahad Caminin açılış törenine katılan saygıdeğer misafirler kendi intibalarını şöyle dile getirdiler: Japonya’da Ahmediye Cemaatinin cami yapması çok gerekliydi. Dünyada İslam’ın güzel yüzünü göstermek için Ahmediye Cemaatinin rolü çok belirgindir, ümit ederiz ki bu cami ile Ahmediye Cemaati daha da tanınacak ve dünyada barış ve sükunet yayılacak. Huzur-u Enver şöyle buyurdu: Resepsiyonda 109 Japon misafir ve 8 tane de diğer ülkelerden cemaatten olmayan misafir vardı. Hepsi de yüksek tahsilli ve önemli insanlardı. Onlar, Ahmediye Cemaati İmamının her söylediği gerçeğe dayanıyor, dediler. Kendileri bir taraftan barış ve yumuşak huyluluk telkin etti, diğer taraftan  adalet ve insafı pekiştirecek şeyler söyledi ki onlar hem güzeldir hem de ona ihtiyaç vardır. Ahmediye Cemaati İmamının sözlerini dinleyince biz İslam’ın asıl resmini gördük. Biz bu konuşmadan din hakkında bir çok şey öğrendik, dediler. Huzur-u Enver şöyle buyurdu: Medya vasıtasıyla da Caminin açılışı büyük ses getirdi ve geniş bir plan ile Japonlara İslam’ın mesajı ulaştı. Elektronik ve yazılı medyanın temsilcileri benimle dört görüşme yaptılar. Aynı şekilde televizyon kanalları, gazeteler ve internet vasıtasıyla da toplam olarak 52 milyon insana kadar İslam’ın mesajı ulaştı. İşte bu Allah-u Teala’nın destek ve yardımının manzarasıdır ki biz bunu, Cami vasıtasıyla İslam’ın gerçek mesajını dünyaya ulaştırmak neticesinde gördük.

Huzur-u Enver şöyle devam etti: Aynı şekilde Tokyo’da da bir resepsiyon programı oldu ve 63 önemli Japon katıldı. Huzur’un (atba) hitabını dinleyince bir üniversitenin başkanı şöyle dedi: Siz son derece kısa bir vakitte mevcut durumu eksiksiz bir şekilde önümüze serdiniz ve İslam’ın talimatlarını da anlattınız. Halife, biz Japonların dikkatini kendi sorumluluklarımıza çekti ve dedi ki, Japonların kendi tarihlerini göz önüne alarak her türlü fesada engel olmak için en önde olmaları gerekir. Huzur-u Enver, Allah’ın lütfu ile caminin açılışının ve turun çok olumlu neticeleri ortaya çıktı, buyurdu. Allah-u Teala Japonya Ahmediye Cemaatini, bu cami vasıtasıyla olan bu tanıtımı daha fazla yaymaya muvaffak kılsın ve Hazreti Mesih-i Mevud’un (as) arzusuna uygun olarak orada Ahmediyetin mesajını çabucak yaymaya çaba sarfetsinler.

Huzur-u Enver, geçen günlerde Pakistan Cehlum’da Ahmedilerin sunta fabrikasının Ahmediye muhalifleri tarafından ateşe verilmesinden de bahsetti. Mülke verilen zararı ve oradan Ahmedilerin mucizevî bir şekilde kurtulmasını anlattı. Huzur-u Enver fabrikanın sahiplerini tanıtarak şöyle dedi: Bu fabrika Hazreti Mesih-i Mevud’un (as) torunu muhterem sahipzade Münir Ahmed’in idi ve şimdi onun oğlu muhterem Mirza Nasir Ahmed Tarık bey fabrikayı işletiyordu. Kendisi aynı zamanda Cehlum Cemaatinin emiridir. Huzur-u Enver, fabrika sahiplerinin bu malî zararından dolayı sabır ve şükür hislerini belirtti ve aynı şekilde hakkında dava açılarak tutuklanan kapı güvenlik müdürü mükerrem Kamer Ahmed Sahibin kurtulması için de dua etti. Huzur-u Enver şöyle buyurdu: bu olayda mutluluk verici olan şudur ki bu defa bazı cemaatten olmayan siyasetçiler ve kişiler de medyaya çıkarak bu zulüm aleyhinde seslerini yükselttiler ve insaflı davranacağız ve suçluları yakalayacağız dediler. Allah-u Teala onları insaflı davranmaya muvaffak kılsın. Huzur-u Enver, Kalagucran ve Mahmudabad’daki Ahmediye Camilerine muhalifler tarafından yapılan saldırılardan da bahsetti ve şöyle dua etti: Allah-u Teala oradaki bütün Ahmedileri korusun ve fabrika işçilerine daha iyi iş bulma imkanı lütfetsin. Amin

Kaynak: Roznama Alfazl, 1 Aralık 2015


Newer news items:
Older news items:

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 22. Sayısı

Hz. Resulüllah'ın Yüce Şanı


Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 223

Müslüman Ahmediye Cemaati 3. Halifesi Hz. Mirza Nasır Ahmed’in bir konuşmasından metne aktarılmış olan bu kitapta Hz. Mirza Gulam Ahmed

Video

Downloads: 148

Allah yolunda mali fedakarlık yapmanın bereketleri, Vakf-e Cedit-in yeni dönemi

Ses-mp3

Downloads: 126

Beyyine Suresi 1-4 Tefsiri Konuşmacı S.A. Ahmad 09 Nisan 2011 Skype Toplantısı

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

islamiyetin-sesi.org adresinden canlı izleyebilirsiniz. Sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler