Mta-türk videolar için tıklayınız.

9 Aralık 2016 hutbesi özeti…

Seyyidna Hazret Halifetü’l Mesihi’l Hamis Atba, 9 Aralık 2016’da Londra’daki Beyt-ül Futuh camiinde Cuma hutbesi irşad etti. Hutbe, çeşitli dillerdeki tercümesi ile birlikte MTA’da canlı olarak yayınlandı.

Teşehhüd, taavvuz ve Fatiha suresinden sonra Huzur-i Enver (Atba) şöyle dedi:

Muhaliflerin gözleri perdelidir. Hadlerini aşmaları sebebiyle Allah-u Teala onların kalbini mühürler ve onlar doğru yolu bulamazlar, ibret örneği olurlar. Hz. Mesih-i Mevud’un (as) zamanında, ona muhalifler olanlar aynen böyleydiler ve onlardan bazıları ibret örneği de oldular. Hz. Mesih-i Mevud (as) kendi doğruluğunun kanıtı olarak birçok mucizeler ve eski gaybî haberler sundu, ancak o insanlar yine de inkar ettiler. Mesela ay-güneş tutulması mucizesi ile ilgili kendisi der ki, bu mucize gerçekleşmediği müddetçe mollalar ağlayarak bu hadis-i şerifi okuyorlardı, bu mucize gerçekleştiği zaman ise o insanlar kendi söylediklerinden döndüler. Bu şekilde bir çok alametler Kuran-ı Kerim’de beyan edilmiştir. Mesela, veba alameti, nehirlerin yapılması, dağların yarılması, kitapların basılması vesair. Kısacası bir çok alametler Kuran-ı Kerim’de de vardır ve Nebi-yi Kerim (sav) de haber vermiştir.

Hz. Muslih Mevud (ra) bir yerde şöyle der: Bir keresinde hz. Mesih-i Mevud’a (as) rüyasında, Nizam-üd Din’in evine gittiği gösterildi. Hz. Mesih-i Mevud (as) bunu dinin nizamı olarak yorumladı. Yani bir zaman gelecek ki bu Cemaat diğer bütün nizamlara üstün çıkacaktır. Ancak buyurdu ki, bunun için hz. Hasan ve Hüseyin’in yollarını yürümek şarttır. Biz biliriz ki hz. Hasan doğruluk ve barış ile başarılı oldu ve hz. Hüseyin de şehadet ile başarıya ulaştı.

Mesajı ulaştırmakla birlikte cemaat için fedakarlıklar da yapın. Bugün biz, barış ve emniyetin, bu her ikisinin örneğini görürüz. Kısacası, biz kendi terbiyetimizi de sağlayalım ve gelecek nesillerimizi de bu iş için hazırlayalım. Nerede ilerleme olursa orada muhalefet de olur, bu ilerlemenin belirtisidir. Pakistan Rabvah’ta cemaatin ofislerine Pakistan polisi tarafından baskın yapıldı. Rabvahtan bir çok insan bana, biz onlardan korkanlar değiliz, diye yazdı. İşte, Cemaat için, muhalefetlerden ve fedakarlıklardan endişelenmemek gerekir. Çünkü hz. Mesih-i Mevud (as) kesinlikle böyle yapmak zorunda kalacaksınız, demişti. Pakistan’ın mollaları gerçek teröristlerdir. Cemaate zulmeden Cezayir hükümetine de Allah-u Teala akıl versin.

Hz. Muslih Mevud (ra) şöyle dedi: Hz. Mesih-i Mevud (as) Vadedilen Mesih ve Mehdi olduğunu ilan ettikten sonra kendi ailesinden birçok insanlar kendisine muhalefet ettiler. Hz. Mesih-i Mevud’a (as), bu hanedandan sadece senin nesillerin çoğalacak ve diğer hepsinin nesli kesilecek, diye vahiy ile bildirildi. Şimdi, Hz. Mesih-i Mevud’un (as) ruhani veya cismani evlatlarından başka hiç birinin evladı kalmadı. Bu, doğruluğun çok büyük bir alametidir. Bundan başka hz. Mesih-i Mevud’a (as), “Tai ayi” (yenge geldi) vahyi indi. Huzur-i Enver, bunun doğruluğunu tafsilatıyla beyan etti. O (yenge) hz. Muslih Mevud’un (yani Mirza Beşirüddin Mahmud Ahmed’in) amcasının hanımı ve hz. Mesih-i Mevud’un (as) ağabeyinin hanımı idi. Hz. Mesih-i Mevud’un (as) döneminde son derece muhalifti, ve fakat en sonunda hz. Muslih Mevud’un (ra) elinden biat etti ve bu gaybi haber gerçek oldu. Sonra Hz. Mesih-i Mevud (as) Delhi’de evliyaların kabri başında da dua etti ve şöyle buyurdu: Ben, bu evliyaların evlatlarına Allah-u Teala hidayet versin ki onlar Allah tarafından görevlendirileni tanıyanlardan olsunlar, diye dua ettim.

Hz. Muslih Mevud (ra) şöyle dedi: İsrailoğullarına gönderilen hz. İsa’ya (as) bakıldığında onun galip gelmesi yaklaşık 300 yılda olmuştu. Ancak Cemaatimizin durumuna baktığımızda öyle geliyor ki bizim galibiyetimiz çok daha az zamanda olacaktır. İnşallah.

Huzur-i Enver şöyle dedi: İster Pakistan’ın mollaları olsun, ister dünyevî herhangi bir güç, Allah-u Teala’nın katında onların hiçbir haysiyeti yoktur. Bunlar Cemaatin ilerlemesini durduramazlar. Ancak bunun için bizim hepimizin sadece tebliğ meydanında ileri çıkmamız yeterli değil, bilakis bu maksat için çok dua edenler olmamız da şarttır ve Allah-u Teala ile bağ kurmak konusunda ilerleyenler olmamız da. Yüce Allah hepimizi buna muvaffak kılsın.

Huzur-i Enver son olarak, Endonezyadan Mübelliğ Sotni Zafer Ahmed beyin gaip cenaze namazını kıldıracağını bildirdi.

Kaynak: http://www.alislam.org/friday-sermon/2016-12-09.html

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 22. Sayısı

Hz. Resulüllah'ın Yüce Şanı


Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 171

Bu kitap Vâdedilen Mehdi ve Mesih (a.s.)’ın Dördüncü Halifesi Mirza Tahir Ahmet hazretlerinin körfez savaşı esnasında vermiş olduğu cu...

Video

Downloads: 147

Sabır, sebat ve dua; başta Peygamber efendimiz (s.a.v.) olmak üzere, müminlerin en büyük ö...

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

islamiyetin-sesi.org adresinden canlı izleyebilirsiniz. Sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler