Mta-türk videolar için tıklayınız.

 

Huzur-i Enver (atba) Londra’da Beytül Futuh camiinde 28 nisan 2017’de Cuma hutbesi irşad etti. Kelime-yi şehadet ve Fatiha suresinden sonra şöyle dedi: Bir çok yerde medya bana şu soruyu sorar: Dünyada İslam ile ilgili bir korku vardır, bu nasıl yok olacak? Almanya’da da Müslümanlarla ilgili korku artmaktadır, buna karşı sizin tepkiniz nedir? Huzur-i Enver buyurdu ki, bu soru, İslam adına yanlış hareketler yapılması ve terör saldırıları yüzünden oluştu. O insanların endişesi de yerindedir, ancak aynı soru bizim tebliğimizin de yolunu açmaktadır.

Ben onlara şunu söylerim: Bu, İslam öğretisini anlamamaktan kaynaklanmaktadır ve gaybi haberlere de tam olarak uygundur. Böyle bir durumda Vadedilen Mesih’in geleceği ve İslam’ın doğru öğretisini yayacağı gaybi haberlerde bildirilmişti. Bizim inancımıza göre, Ahmediye Cemaati, işte o vadedilen cemaattir, bu cemaat hakkında gaybi haber verilmişti.

 

 

Velhasıl bizim tepkimiz İslamî öğretiye uygun olandır. Terör saldırıları yüzünden ortaya çıkan korkuyu gidermek için bizim daha fazla gayret etmemiz gerekecek. Hz. Mesih-i Mevud (as), her türlü aşırılık dine aykırıdır, buyurdu. Allah-u Teala bir Müslüman’dan, Allah’ın sıfatlarını benimsemesini ister. Hz. Mesih-i Mevud (as) şöyle dedi: Allah-u Teala Kuran-ı Kerim’i,  “Elhamdü lillahi Rabbil alemin” ayeti ile başlattı. Yani O, bütün dünyanın Rabbidir, bütün ülkelerin Rabbi ancak O’dur, her feyzin kaynağı O’dur, her türlü ruhani ve cismani güç O’ndan gelir, her varlığın dayanağı ancak O’dur.

İşte bu, hz. Mesih-i Mevud’un (as) Kuran’ın öğretisinden çıkarıp bize sunduğu ilim ve marifettir ve dünyada barış ve huzuru yaymak için gerekli olan ancak bu reçetedir. Dünyada barışın temelini atabilecek olan ancak budur ve bu mesajı Ahmediye Cemaatinin her üyesi dünyanın kenarlarına kadar ulaştırmak için çabalamaktadır ve çabalamak zorundadır. Velhasıl, oluşan korkunun sebebi, bu öğretiden uzak olmak ve bu çağda hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) hizmetkarı olan Yüce Allah’ın gönderdiği nebiyi kabul etmemektir. Biz bu öğretinin ışığında barış yolunu gösterdiğimizde bir çok temiz fıtratlı insanın dilinden, İslam’ın bu öğretisi çok güzeldir, kelimeleri dökülür. Huzur-i Enver, Almanya turu sırasındaki cami açılışı ve diğer programlara katılan birçok misafirin izlenimlerini ve duygularını anlattı.

Huzur-i Enver şöyle dedi: Almanya turu sırasında medyanın ilgisi de çok oldu ve bir çok haberci de geldi. Bu haberler, dış ülkelerde dokuz milyondan fazla insana ulaştı. Sosyal medya vasıtasıyla da bir milyon kişiye ulaştı. On yahut on bir, dış ülke temsilcisi vardı. Cemaatin mesajı ile birlikte muhalefet de artmaktadır. Cezayir’de birkaç aydan beri çok fazla muhalefet var, dua edilmesini de söylemiştim. Orada muhalefet gittikçe artmaktadır. Fakat bu muhalefet ve oradaki basın-yayın sebebiyle Cemaat geniş bir şekilde  tanınmaktadır da. İnsanlar, Ahmedilerin kim olduğunu öğrenmek istiyorlar. Bir taraftan dünya, Ahmediye Cemaatinin yaydığı  islam’ın mesajından etkilenmekte, diğer tarafta ise Müslüman ülkeler tarafından muhalefet edilmektedir. Daha önce de söylendiği gibi bu günlerde Cezayir’de çok fazla şiddet vardır, oradaki Ahmediler için de dua edin, Pakistan’daki Ahmediler için de dua edin. Muhalefet galeyanının olduğu yerlerdeki herkesi Allah-u Teala korusun. Özellikle de Cezayir’deki Ahmedileri Allah korusun, çünkü onlar eski Ahmedi değildirler. Allah-u Teala onlara sebat da nasip etsin, zorluklarını biran evvel gidersin. Amin

Kaynak: https://www.alislam.org/friday-sermon/2017-04-28.html


Newer news items:
Older news items:

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 22. Sayısı

Hz. Resulüllah'ın Yüce Şanı


Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 175

Dünya lanetlerinden korkmayınız, çünkü onlar duman gibi göz açıp kapayıncaya kadar dağılıverir ve gününüzü geceye çeviremezler. B...

Video

Downloads: 161

Kerbela'da İmam Hüseyin'in Şehit edilmesi.

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler