Mta-türk videolar için tıklayınız.

Huzur-i Enver (Atba) 7 Temmuz 2017’de Londra’da Beytül Futuh Camiinde Cuma hutbesi verdi. Kelime-yi şehadet ve Fatiha Suresini okuduktan sonra şöyle dedi:

Peygamberlerin tarihinde görürüz ki onların cemaatlerine daima muhalefet edildi. Ancak, peygamberler Allah tarafından oldukları için hiçbir muhalefet onların ilerlemesine bir engel olmaz. Hz. Mesih-i Mevud’un (as) ilanından sonra kendisine ve bugüne kadar onun cemaatine aynı tavır sergilenmektedir. Yüce Allah muhalefet olacağını da haber verdi ve cesaret de verdi.

Mesela şu vahiyler vardır: “Ben seninle ve seni sevenlerle birlikteyim.” “Gökten vahiy indirdiğimiz kişilerle sana yardım edeceğiz.” “Ben senin mesajını yeryüzünün kenarlarına kadar ulaştıracağım.”

Velhasıl, Allah-u Teala muhaliflerin saldırılarını da durduruyor, insanların kalbine Ahmediyetin doğruluğunu da sokuyor. Bugün bile bu gibi olaylar olmaktadır. Huzur-i Enver, Yüce Allah’ın nasıl muhaliflerin saldırılarını durdurduğuna ve bugün bile o muhalifleri kötü sonlarına ulaştırdığına dair olaylar anlattı.

Bu çağda dünya genel olarak dinden uzaklaşmaktadır, ancak Allah-u Teala’ya  yönelen bir tabaka da vardır. Böyle de olmalıydı, çünkü bu çağda hz. Mesih-i Mevud’u (as) Allah-u Teala gönderdiğine göre insanları ona meylettirme imkanlarını da mutlaka yaratacaktır. Muhalifler cemaati bitirmek için bütün güçlerini kullanıyor ve Allah-u Teala da hz. Mesih-i Mevud’a (as) inananları artırıyor. Bunun birçok yolları vardır. Mesela, MTA televizyonu, cemaatin neşriyatı ve hz. Mesih-i Mevud’un (as) kitapları, doğru rüyalar vesaire. Huzur-i Enver, Afrika, Mısır, Şam, Mariçüs vesaire ülkelerden bu konuyla ilgili olaylar anlattı.

Allah-u Teala hz. Mesih-i Mevud’a (as) buyurmuştu ki, Allah, dünya sona erinceye kadar senin ismini saygınlıkla koruyacak, ve seni küçük düşürmeye çalışanlar bizzat kendileri rezil olacaklar. İşte biz bu sözün yerine geldiğini gördüğümüze göre çoğunluk olmakla ilgili söz de mutlaka gerçekleşecektir. Bunun şartı şu ki biz kendi ihlasımızı artıralım ki böylece Allah-u Teala’nın lütuflarını cezbedenler olalım.

Hz. Mesih-i Mevud (as) şöyle buyurur: Onlar, planlarıyla, temelsiz yalanlarıyla, iftiralarıyla ve alay etmeleriyle Allah’ın iradesini durdurabilecekler mi? Veya dünyayı aldatarak Allah’ın yapmayı istediği işi erteleyebilecekler mi? Eğer hakkın muhalifleri daha önce bu yollarla başarıya ulaştılarsa yine başarılı olurlar. Ancak, eğer Allah’ın muhaliflerinin ve O’nun gökte karar verdiği iradesine karşı çıkanların daima zillet ve yenilgiye uğradıkları kesin olarak ispatlanmış bir gerçek ise o halde bu insanlar için de bir gün başarısızlık, muradına erememek ve rezil olmak mukadderdir. Allah’ın fermanında asla hata olmaz, hiçbir zaman da olmayacak. Allah-u Teala buyurdu ki, Allah ezelden kesin bir şekilde karar vermiştir ve Kendi kanunu ve sünneti olarak belirlemiştir ki O ve O’nun resulleri daima galip geleceklerdir. Yeni bir şeriat, yeni bir iddia ve yeni bir ünvanla değil bilakis Hatem-ül Enbiya’nın (sav) ismiyle ve onunla birleşerek onun mazharı olarak geldiğim halde ben de Allah’ın resulü yani seçilmiş elçisi olduğum için diyorum ki ezelden, yani hz. Adem’den (as) hz. Resulüllah’a (sav) kadar bu ayet nasıl doğru çıktıysa aynı şekilde şimdi benim hakkımda da doğru çıkacak.

Kaynak: https://www.alislam.org/friday-sermon/2017-07-07.html


Newer news items:
Older news items:

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 22. Sayısı

Hz. Resulüllah'ın Yüce Şanı


Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 186

Yüce Allah (cc) üst üste indirdiği vahiyler vasıtasıyla, ölüm zamanımın çok yaklaştığını bana haber vermiştir. O'nun bu konudaki v...

Video

Downloads: 120

Müslüman Ahmediye Cemaati Başkanı ve Vadedilen Mesih'in 5. Halifesi Mirza Masrur Ahmed Hazret...

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

islamiyetin-sesi.org adresinden canlı izleyebilirsiniz. Sorularınızı sorabilirsiniz.

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler