Mta-türk videolar için tıklayınız.

20 Ekim 2017 Cuma Hutbesi Özeti

Huzur-i Enver (eyyedehullah), 20 Ekim 2017’de Londra’da Beytül Futuh camiinde Cuma Hutbesi irşad etti. Kelime-yi şehadet ve Fatiha suresinden sonra şöyle dedi:

Hz. Mesih-i Mevud (as) şöyle buyurdu: Eğer Müslümanların imanî durumu bu kadar bozulmamış olsaydı benim gelmeme ne gerek vardı. Bunlar, Allah Allah deyince, namaz kılıp oruç tutunca hiçbir eksiğimiz kalmadı zannediyorlar. Ancak ben diyorum ki onların amelleri, amel-i salih değil, yoksa amellerinin güzel sonuçları neden ortaya çıkmasındı.

Huzur-i Enver şöyle dedi: Bugün biz, fesadın daha çok Müslümanlar arasında olduğunu ve birbirlerinin boğazını kestiklerini görüyoruz. Ve görüyoruz ki dini yalnız siyasetlerini güçlendirmek için kullanıyorlar. Bu, kesinlikle Kuran-ı Kerim’in öğretisine aykırıdır. Hz. Aişe (ra) buyurdu ki, hz. Resulüllah’ın (sav) ahlakı Kuran-ı Kerim’e uygundu. Velhasıl Kuran-ı Kerim okumamız ve kendimizi muhasebe etmemiz gerekir, çünkü bu, biat şartlarından da biridir.

Hz. Mesih-i Mevud’un (as) geliş gayesi, Kuran-ı Kerim ve hz. Resulüllah’ın (sav) hakiki ilim ve bilgisini dünyaya anlatmaktır ve şimdi Müslümanların bundan başka bir çareleri yoktur. Kendilerinin ve ülkelerinin bekası için, bu çağda gerçek İslam’ın öğretisine göre hareket etmeleri şarttır.

Hz. Mesih-i Mevud (as) şöyle buyurdu: Bu bölünmüşlüğün sebebi ancak ve ancak dünya sevgisidir. Eğer gerçekten Müslüman olsalardı, hangi fırkanın (grubun) öğretisinin en iyisi olduğunu kolayca anlayabilirlerdi. Fakat şimdi onlar, Allah sevgisi ve Peygamber sevgisi yerine dünya sevgisini üstün tuttular. Huzur-i Enver şöyle dedi: Müslüman ülkeler sadece birbirleriyle kavga etmiyorlar, hatta Müslüman olmayanlarla birleşerek Müslüman ülkeler aleyhinde işler yapıyorlar. Geçen günlerde Amerika başkanının İran aleyhinde yaptığı açıklamaya, üç ülke dışında bütün dünya karşı çıktı. O üç ülkeden biri Amerika’nın kendisi, diğeri İsrail ve üçüncüsü de Suudi Arabistan’dır. Müslümanların bu durumu, İslam’ın hakikatinden uzak olmaları sebebiyledir.

Hz. Mesih-i Mevud (as) şöyle buyurdu:  Bir kimse, Yüce Allah’ın Kuran-ı Kerim’de buyurduğu gibi hz. Resulüllah’a (sav) itaatte benliğini yok etmedikçe gerçek takvayı elde edemez. Bu çağda bunun canlı ispatı benim. Huzur-i Enver şöyle dedi: Asılsız suçlamalarda bulunanların düşünmesi lazım; Hz. Mesih-i Mevud’un (as) iddiası şudur: “Bu makam bana hz. Resulüllah’a (sav) itaat etmem vesilesi ile nasip oldu.” Yine hz. Mesih-i Mevud (as) şöyle buyurdu: Allah-u Teala’ya ulaşmak için bizim bir vesileye ihtiyacımız vardır ve o vesile Hz. Muhammed Resulüllah (sav) dir. Onunla birleşen mutlaka muradına erer. Eğer siz hz. Resulüllah’ın (sav) feyizlerini elde etmek isterseniz onun kölesi olmanız ve onun yolunda fena olmanız (benliğinizi yok etmeniz) şarttır. Allah-u Teala’yı memnun etmenin yolu Hz. Resulüllah’a (sav) tabi olmaktır. Bu itaatin neticesinde Allah-u Teala sizi sevecek ve sizin günahlarınızı bağışlayacak.

Bu çağda İslam’ı gerçekten savunan ancak hz. Mesih-i Mevud’dur (as). Bir çok gayri Ahmedi ulema bile bunu itiraf etmiştir. Hz. Mesih-i Mevud (as) bu çağda hz. İsa’nın (as) vefat etmiş olduğunu ispatlayarak Hıristiyanlara karşı İslam’ı müdafaa etti. O, Hz. Resulüllah’ın (sav) gerçek aşığı idi ve bu aşk sebebiyle Allah-u Teala kendisini sevdi, kendisine ümmetî nebi makamı verdi ve onun insanlar arasında kabul edilmesini sağladı. Bunun delillerini biz bugün bile görmekteyiz ki çok uzak ülkelerdeki insanlar kendisine iman etmektedir. Allah-u Teala hepimizi hz. Resulüllah’a (sav) tabi olan kimseler kılsın. Ve Müslümanlara da bu Peygamber (sav) aşığına inanmayı nasip etsin. Amin

Kaynak: https://www.alislam.org/friday-sermon/2017-10-20.html

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler