Mta-türk videolar için tıklayınız.

Ey bana dost olan kimseler! Benim son vasiyetime kulak verin ve söyleyeceğim sırrı hiç unutulmayacak şekilde saklayın:

Hıristiyanlarla yapmakta olduğunuz münazaraların taktiğini değiştiriniz. İsa’nın sonsuza kadar öldüğünü onlara ispatlayın. Hıristiyan dini bir tek bu tartışmada elde edeceğiniz başarıyla yeryüzünden silinip gidecektir. Bunun dışında uzun uzadıya başka tartışmalara girip değerli vaktinizi boş yere harcamanıza hiç gerek yok. Sadece İsa’nın öldüğünü vurgulayıp onları cevapsız bırakan ve ağızlarını kapatan güçlü delillerle bunu ispatlayın. Mesih’in ölülerden biri olduğunu ispat ettiğiniz ve bunu Hıristiyanların gönüllerine yerleştirdiğiniz vakit dinlerinin artık dünyadan yok olacağını anlayınız. Yakinen biliniz ki, ilahları ölmediği müddetçe dinleri de ölmeyecektir.

Nitekim Hıristiyanlarla diğer tartışmalara girmeniz abestir. Dinlerinin bir tek temeli vardır. O da İsa’nın gökte berhayat olduğu konusundaki inançlarıdır. Siz bu temeli paramparça ettikten sonra dünyaya bir göz attığınızda Hıristiyan dininin yok olduğunu göreceksiniz. Allah (c.c.) da bunun yerle bir olmasını ve Avrupa ile Asya kıtasında Tevhit rüzgârının esmesini istemektedir. Bunun gerçekleşmesi için Allah (c.c.) beni gönderdi. Hak Teâlâ, vahiy yoluyla İsa’nın öldüğünü belirterek bana: “Allah’ın (c.c.) peygamberi Meryem Oğlu İsa vefat etmiştir ve sen vaatlere uygun olarak onun rengiyle renklenip gönderildin. (Çünkü) Allah’ın (c.c.) vaadi gerçekleşmeliydi. Sen Benim’lesin ve apaçık doğruluk üzerindesin. Doğruyu yakalayan ve ona yardımcı olan Sensin” diye hitap etti. 

Ben (İzaleyi Evham isimli) kitabımda İsa’nın vefat edip ölülerin cemaatine katıldığını çok güçlü delillerle ispatladım. Canlıyken maddi cismiyle onun göğe çıkamayacağını açıkladım. Diğer peygamberler gibi onun da öldüğünü ve ebediyete kadar bu dünyadan göç ettiğini belirttim.  Onu taparcasına seven herkes onun vefat ettiğini ve sonsuza dek ölülerle kalacağını bilmelidir. (Ey benim dostlarım) Siz hakka yardımcı olmak için benim bu kitabımdan faydalanın ve bütün gücünüzle papazlara karşı koyun. (Onlarla tartışırken)  İsa’nın ölümü güvenebileceğiniz en önemli silah olmalı ve bütün tartışma ve dikkatiniz bunun üzerinde yoğunlaşmalı. Ben bu kitapta İsa’nın ölüp ölmediği şeklindeki tartışmayı, kaçışı mümkün olmayan delillerle noktaladım. Bu kitabı yazarken, Allah-u Teâlâ bana anlatılamayacak kadar çok yardımcı oldu.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

İlgili Diğer Konular

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 22. Sayısı

Hz. Resulüllah'ın Yüce Şanı


Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 230

Müslüman Ahmediye Cemaati 3. Halifesi Hz. Mirza Nasır Ahmed’in bir konuşmasından metne aktarılmış olan bu kitapta Hz. Mirza Gulam Ahmed

Video

Downloads: 111

Haremlik selamlık, namazın cem edilmesi, çorap üzerine mesh, mübarek geceler, mevlit okutma ...

Ses-mp3

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler