Mta-türk videolar için tıklayınız.

Ey bana dost olan kimseler! Benim son vasiyetime kulak verin ve söyleyeceğim sırrı hiç unutulmayacak şekilde saklayın:

Hıristiyanlarla yapmakta olduğunuz münazaraların taktiğini değiştiriniz. İsa’nın sonsuza kadar öldüğünü onlara ispatlayın. Hıristiyan dini bir tek bu tartışmada elde edeceğiniz başarıyla yeryüzünden silinip gidecektir. Bunun dışında uzun uzadıya başka tartışmalara girip değerli vaktinizi boş yere harcamanıza hiç gerek yok. Sadece İsa’nın öldüğünü vurgulayıp onları cevapsız bırakan ve ağızlarını kapatan güçlü delillerle bunu ispatlayın. Mesih’in ölülerden biri olduğunu ispat ettiğiniz ve bunu Hıristiyanların gönüllerine yerleştirdiğiniz vakit dinlerinin artık dünyadan yok olacağını anlayınız. Yakinen biliniz ki, ilahları ölmediği müddetçe dinleri de ölmeyecektir.

Nitekim Hıristiyanlarla diğer tartışmalara girmeniz abestir. Dinlerinin bir tek temeli vardır. O da İsa’nın gökte berhayat olduğu konusundaki inançlarıdır. Siz bu temeli paramparça ettikten sonra dünyaya bir göz attığınızda Hıristiyan dininin yok olduğunu göreceksiniz. Allah (c.c.) da bunun yerle bir olmasını ve Avrupa ile Asya kıtasında Tevhit rüzgârının esmesini istemektedir. Bunun gerçekleşmesi için Allah (c.c.) beni gönderdi. Hak Teâlâ, vahiy yoluyla İsa’nın öldüğünü belirterek bana: “Allah’ın (c.c.) peygamberi Meryem Oğlu İsa vefat etmiştir ve sen vaatlere uygun olarak onun rengiyle renklenip gönderildin. (Çünkü) Allah’ın (c.c.) vaadi gerçekleşmeliydi. Sen Benim’lesin ve apaçık doğruluk üzerindesin. Doğruyu yakalayan ve ona yardımcı olan Sensin” diye hitap etti. 

Ben (İzaleyi Evham isimli) kitabımda İsa’nın vefat edip ölülerin cemaatine katıldığını çok güçlü delillerle ispatladım. Canlıyken maddi cismiyle onun göğe çıkamayacağını açıkladım. Diğer peygamberler gibi onun da öldüğünü ve ebediyete kadar bu dünyadan göç ettiğini belirttim.  Onu taparcasına seven herkes onun vefat ettiğini ve sonsuza dek ölülerle kalacağını bilmelidir. (Ey benim dostlarım) Siz hakka yardımcı olmak için benim bu kitabımdan faydalanın ve bütün gücünüzle papazlara karşı koyun. (Onlarla tartışırken)  İsa’nın ölümü güvenebileceğiniz en önemli silah olmalı ve bütün tartışma ve dikkatiniz bunun üzerinde yoğunlaşmalı. Ben bu kitapta İsa’nın ölüp ölmediği şeklindeki tartışmayı, kaçışı mümkün olmayan delillerle noktaladım. Bu kitabı yazarken, Allah-u Teâlâ bana anlatılamayacak kadar çok yardımcı oldu.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

İlgili Diğer Konular

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 20 sayısı

Müslümanlar için Ahmediye Cemaati'nin fedakarlıkları

Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 81

Orijinal adı “Hasti-i Bari Teala” olan kitabımızın girişinde, kitabın yazarıda olan Hz Mirza Beşiruddin Ahmed radiyallahü anh şöyle ...

Video

Downloads: 49

2010 Yılı Uluslararası Yıllık Toplantıda Huzur'un (ATBA) Hanımlara Hitaben Yaptığı Konu...

Ses-mp3

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Galerimiz Resimler