Mta-türk videolar için tıklayınız.

Kur’ân-ı Kerim’in hizmetinin son derece değerli bir hizmet olduğunu cemaate anlatmak istiyorum.

Batılılar en çok Kur’ân’ın ehemmiyetini düşürmek isterler. İslam’ın büyük bir düşmanı olan Alman kökenli Noldeke ki aynı zamanda Arapça’nın büyük ustalarından sayılmaktadır Britannica ansiklopedisinde şöyle yazmıştır.

“Avrupalı yazarlar Kur’ân’ın hatalarını ve noksanlıklarını ispatlamak için çok çabalamışlardır ama başaramamışlardır.”

Yani kendisi bu konuda çok çaba gösterildiğini kabul ediyor. Ama Kur’ân’ın önemini düşürmek için en tehlikeli hamlelerden birisi elimdeki bu kitaptır. Adı “üç eski Kur’ân’ların sahifeleri” olan bu kitap, doktora sahibi bir kadın tarafından yazılmıştır. Anlattığına göre Mısır’a gittiğinde Hıristiyanlık üzerine eski bir kitap almış ama sayfalarına belli ilaçlar sürünce yazılanların altından başka yazılar çıkmış. Doktor Mengana bunun eski bir Kur’ân sahifesi olduğunu iddia ediyor ve elimizdeki mevcut Kur’ân’la bazı farklar gösterdiğini söylüyor. Dolayısıyla Kur’ân’ın da zamanla değiştiğini ispat ettiklerini söylüyorlar.

İspat olarak da Hazreti Osman’ın Kur’ân’a kitap şekli verdiği zaman diğer sahifeleri yaktığı hatırlatılıyor. İddialarına göre o dönemin Hıristiyanları, yakılma emri verilen o Kur’ân nüshalarının gizli kopyalarını hazırlamışlar ve bugün o eski nüshalar elimize geçmişlerdir. Bu son derece tehlikeli bir komplodur. Kitabın kâğıtlarının eski olduğu ve yazılanlarının eski olduğu öne sürülmektedir ve böylece insanların kafaları karıştırılmaktadır.

Hıristiyanların çevirdiği dolaplar

Bu konuyu ben detaylı olarak araştırdım ve neticeleri bugün sizlerle paylaşmak istiyordum ama zamanımızın kısıtlılığı buna izin vermiyor; hava da müsait değil. Ama kısa bir latifeyi anlatayım. Öne sürülen sözde Kur’ân’ın kendi kelimeleri bile sahte olduğunu ortaya koymaktadırlar. Örneğin Kur’ân-ı Kerimdeki ayeti [1] Hıristiyanların öne sürdüğü Kur’ân şöyle der;

Yani "o Allah’a ve O’nun kelimesine iman eder…"

Burada “kelime”den Hazreti İsa kastedildiğini söylerler! Yani hâşâ Peygamber Efendimiz Hazreti İsa’nın (a.s.) öğrencisiydi. İşte bunun gibi beyhude dolaplar çevrilmiştir ama neticede yine kendileri yalancı durumuna düşmektedirler.

Örneğin Kur’ân’ın asıl tertip ve sıralamasının Hazreti Osman (r.a.) zamanında yapılan sıralamadan farklı olduğunu iddia ederler ama kendi çevirdikleri Kur’ân’da aynı sıralama vardır! Bir şeyin yanlış olduğunu ispat etmeye çalışırken becerememişler ama başka bir şeyin doğru olduğunu kendileri kanıtlamış oldular.

Sonra bu sözde Kur’ân’da bazı Arapça dilinde hiç olmayan kelimeler kullanılmıştır. Örneğin “ilim” kelimesini Arapça bilmeyen birisi  olarak yazmıştır! Sonra yine başka bir hata yeni yeni hırsız olan bir hırsızın meşhur hikâyesini anımsatmaktadır.

Hırsızlığı yaptıktan sonra polis hırsızlık yaptığı eve gidince bu da gelmiş ve araştırmalarda yardımcı olmaya başlamış. “Sanki hırsız buradan girmiş ve böyle dolaşarak buraya gelmiş” demiş. Akıllı bir polis memuru bu işin içinde bir iş olduğunu sezmiş ve adama “ne güzel yorumlar yapıyorsunuz. Başka bir şeyler de söyleyin” demiş. Heyecanlanan hırsız anlatmaya devam etmiş ve sonunda “işte burada sendelemiş sanki; işte o anda bohça elimden düştü ve şuradan kaçtım” demiş. Ağzından “elimden” ve “kaçtım” kelimeleri çıkıvermiş ve kendisinin hırsız olduğu anlaşılmış; hemen de yakalanmış. Hıristiyanların sözde Kur’ân’ında da benzer şeyler vardır.

Sanki birisi Müslümanları kandırmak için hazırlamış ama farkında olmadan komplosunu ortaya çıkartacak olan hatalardan kurtulamamış. Birçok kelimeyi yanlış yazmışlar.

Bütün bunlar gösteriyor ki cahil bir Hıristiyan eline kalemi alıp uydurmaya başlamış ve farkında olmadan hata üstüne hata yapmış. Şimdi Avrupalı Müsteşrik’lerin bazı itirazlarını tek tek ele alacağım.

Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed

Kur'an'ın Faziletleri adlı kitabından
 


[1] Araf 159[2] Tövbe 26


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

İlgili Diğer Konular

Sosyal Medyamız

Ahmediyet'e Davet

Multimedya

Dergimiz 22. Sayısı

Hz. Resulüllah'ın Yüce Şanı


Kur'an Meali

Cemaatimiz tarafından hazırlanan İkinci Kuran Mealimiz Yayında

Her Sureden önce açıklaması, Arapçası ve Türkçesi aynı hizada, Geniş indeks, Geniş Dipnotlar

Kitap

Downloads: 157

Orijinal adı “Hasti-i Bari Teala” olan kitabımızın girişinde, kitabın yazarıda olan Hz Mirza Beşiruddin Ahmed radiyallahü anh şöyle ...

Video

Downloads: 101

Yüce Allah şirki Kendisine ortak koşulmasını affetmez. Bunun dışındaki günahları diledi...

Ses-mp3

Downloads: 175

Şems Suresi Tefsiri Konuşmacı S.A. Ahmad 13 Mart 2011 Skype Toplantısı

Namaz Vakitleri

Bölge :

Üyelere Özel Hediye Kitap

Duyurular

Her Cumartesi Türkiye Saati ile 21:30, Almanya Saati ile 20:30 da

Her hafta değişik konularda sorularınızı cevaplandırıyoruz. Sorularınızı canlı olarak iletebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıdaki web sayfamıza tıklamak:
www.islamiyetin-sesi.org

Bu gece özellikle dünyanın batısı, dansla meşgulken, alkol tüketirken ve heyecanlanırken, biz yeni yılda O’nun emirlerine itaat duygusunu koruyarak, inancımızı geliştireceğize ve bütün davranışlarımızı Allah’ın emirleri doğrultusunda şekillendireceğimize, Allah’ın huzurunda söz vermeliyiz.

Allah’ın varlığı konusunu bir tarafa koyarsak, Kurtuluş sorusu belki de üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Gerçek Kurtuluş nedir? İlahi Adalet ile birlikte orijinal günah ve reenkarnasyon kavramı gibi yanılgılar doğuran keyfi tanımları nedeniyle “Kurtuluş” konusu karışık bir hal aldı ve önemi anlaşılamadı. Öte yandan İslam, konu hakkında aslında tutarlı ve rasyonel bir anlayış sunuyor. Diğer taraftan günümüz dünyasında karşılaşılan sorunlara yer veren:

-          Dünyevi sıkıntılardan necat mümkün müdür?

-          İbtila ve azabın farkınedir?

-          Günahtan tamamen kurtulmak; necat bulmak mümkün müdür?

-          Günaha olan meyilden kurtulmak mümkün müdür?

-          Necata doğru ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Sorularına da bu kitabımızda cevap bulacaksınız.

 

Kitap için tıklayın

Namaza yeni başlayacaksanız, veya zaten kılıyorsanız,

bilmeniz gerekenleri bulacağınız bölümümüz açıldı.

TIKLAYIN...

Bu kitap, manevi arayış içindekiler için ilmi gerçekleri çok pratik ve herkesin anlayabileceği bir dille anlatan ve manevi yolculuğunuza rehberlik vasfı olan bir kitaptır. Ahmediye Cemaati’nin İkinci Halifesi olan kitabın sahibi Hz. Mirza Beşiruddin Mahmud Ahmed, kitabında konunun ehemniyetini şu sözlerle dile getirmiştir:

“Bu öyle bir konudur ki her insanın aklına gelir, kalbini gıdıklar. Birçok insan bunu bana sormuş ve varsa bir reçete talep etmiştir. Soru şudur;

“İnsan hangi yöntemlerle kötülükten arınabilir, iyilikleri cezp edebilir? “

Genellikle verilen cevap. “İyilik yap işte, kötülüklerden de sakın” şeklindedir. Ama herkesin çok iyi bildiği gibi birçok insan “biz Kûr’ân-ı Kerîm’i okuduk, hadis kitaplarını ezberledik, Vâdedilen Mesih’in yazdığı kitapları da okuduk ama tam olarak günahtan arınmış, iyilikleri cezp etmiş sayılamayız. Şimdi söyleyin; bizim ilacımız nedir?” diyorlar.”

Umarız manevi yolculuğunuzda yolunuzu aydınlatmaya vesile olur.

Kitap için tıklayın

Bir sonraki yemeğin nereden geleceğini 1 milyar kişi bugün merak ediyor, hatta güvenli içme suyu, uygun barınak, tıbbi yardımı da. 1 milyar kişi herhangi bir umut olmadan mücadele ederek bekliyor. Humanity First Yoksul insanların yoksulluğunu azaltmak için Afrika, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde genelinde çalışıyor. Bu ay, yardımına ihtiyacım var, diyor...

Haydi yardım elini uzatın:

Fazal Ahmad is fundraising on JustGiving for Humanity First

 

Berakat-üd Dua

Yazan: Mirza Gulam Ahmed

Aligarh Müslim Üniversitesi’nin kurucusu Sir Seyyid Ahmed Han, Hindistan’daki Müslümanların çok önemli bir lideriydi. O, yeryüzünde meydana gelen her olayın kaza ve kadere tabi olarak gerçekleştiğine inanmaktaydı. Başka bir ifadeyle onun düşüncesine göre; Yüce Allahccher şeyi önceden tayin ettiği için, dua eden bir kimse, ettiği duanın sevabını ancak ahiret yaşamında bulacaktır ve dua vasıtasıyla bu dünyada bir değişiklik yaratmak mümkün değildir.

Berekâtü’d Dua, Müslüman Ahmediye Cemaatinin kurucusu Vadedilen Mesih ve Mehdi Hz. Mirza Gulam Ahmed Kadiyani’ninas, Sir Seyyid Ahmed Han’ın yukarıda beyan edilen inancını reddetmek üzere kaleme aldığı eseridir. Eser ilk olarak Kadiyan’da bulunan Riyaz-ı Hind Matbaasında, Hicri 1310 senesinin mübarek Ramazan ayında yayınlanmıştır. Kitap için tıklayın...


Namaz

Namaz nedir?

·     Namaz, bir kimsenin ihtiyaçlarını gidermesi için, tevazu ve acz ile Allah'ıncc huzurunda, O'na boyun eğmesidir.

·     Namaz,  Allah'acc karşı duyulan aşk, O'nun korkusu keza kalbin onun zikri ile meşguliyetidir.

·     Namaz bir insanın, O olmadan gerçekten hayat bulamayacağı ve de emniyet ile mutluluk yollarına erişemeyeceği, yüce şanlı Rabbinecc hitaben yalvarışıdır.

·     Namaz en yüce düzeyde bir ibadettir.

·     Namaz sadece bedeni bir durum ve hareket değildir. Farklı namaz hareketleri saygı, tevazu ve aczin göstergeleridir.

·     Namaz, günahtan uzaklaşmanın bir aracıdır. Hiçbir yol insanı, namazdaki kadar Allah'acc yakın kılmaz.

·     Namaz, ibadette bulunan bir kimsenin takvasının etkin bir ölçütüdür.

·     Yüce Allah'ıncc  lütfu ancak namaz yoluyla elde edilir. Kitap için tıklayın...

Suriye'ye Humanity First ile yardım ulaştırın

Humanity First Web sayfası için tıklayın.

Galerimiz Resimler