Fatiha Suresi Tefsiri - Müslüman Ahmediye Cemaati

KİTAPLAR

Fatiha Suresi Tefsiri

Hz. Mirza Beşirüddin Mahmud Ahmed

Kuran-ı Kerim hem Kitabullah hem Kelamullah olan tek kitaptır. Yani Kuran-ı Kerim haricindeki kitaplar Allahcc tarafından gönderilmiş olsa bile Allah’ıncc kelamı değildir. Çünkü insan sözleri o kitaplara karışmıştır. Kuran-ı Kerim ise Besmelenin be’sinden başlayıp vennas’ın son harfine kadar her harfi Allah’ıncc kelamıdır. 

Bu Kitap nazil olduğu günden beri korunmuştur. Bir kelimesi bile eksik veya fazla değildir. Hiçbir hükmü geçersiz değildir. Hiçbir ayeti mensuh olmamıştır. Her harekesi dahi Allah’ıncc koruması altındadır ve içinde şüpheye düşürecek hiçbir ifade yoktur. Kuran-ı Kerim haricinde hiçbir kitap bu özelliklere sahip olmadığından dolayı insanlara kılavuzluk edecek durumda değildir. Ne yazık ki Müslümanlar paha biçilmez bu Kitabı unutup diğer kitaplarla ilgilendiler. Allah’ıcc bırakıp başkalarına uydular. 

Arapçayı bilmeyen, şanssızlıklarından dolayı Kuran-ı Kerim’i incelemeye fırsat bulamayanlar veya Allah’ıncc kelamını anlamak için içlerinde istek bulunmayanların Kuran-ı Kerim’in güzelliklerinin farkına varmaları için bu tefsiri kaleme aldık. Elinizdeki cilt tefsirimizin birinci cildidir. Bu tefsirin daha önce üç cildi yayınlanmış olup Kuran-ı Kerim’in orta ve son kısmına ait surelerle ilgilidir. Allah-u Teala bizim bu acizane çabamızı kabul eylesin. Bu tefsir vasıtasıyla Kuran-ı Kerim’in nuru insanların içinde ve dışında yeniden parlasın ve bize de bu tefsiri tamamlamayı nasip etsin. Amin.

Vadedilen Mesih’inas II. Halifesi Mirza Mahmud Ahmed Lahor, 3 Mayıs 1948