Dünyanın mevcut durumundan dolayı yeniden duaya teşvik - Müslüman Ahmediye Cemaati

Dünyanın mevcut durumundan dolayı yeniden duaya teşvik

5. Halifetü’l Mesih Hazretleri, 25 Şubat 2022 tarihli Cuma hutbesinde, dünyanın mevcut durumuyla ilgili dua etmeye teşvik ederek şöyle dedi:

“Dünyanın mevcut durumu için de dua etmenizi rica ediyorum. Durum, son derece tehlikeli bir hal aldı, daha da tehlikeli olabilir, artmaya devam ediyor. Eğer durum bu şekilde ilerlerse sadece bir ülke değil, aksine birçok ülke buna dahil olacaktır. Ve sonra bunun  korkutucu sonucunun etkileri nesiller boyunca devam edecektir. Allah lütfetsin de insanlar rabbini tanısın ve kendi dünyevi arzularını elde etmek için insanların canıyla oynamasınlar. Velhasıl, biz dua edebiliriz, ediyoruz; Anlatabiliriz, anlatıyoruz. Ve uzun süreden beri bunu yapıyoruz. Ancak bugünlerde Ahmedilerin özellikle dua etmesi gerekir. Allah-u Teala, savaşın korkutucu durumundan ve mahvoluştan insanlığı korusun. Bu öyle bir mahvoluş olur ki insan onu tasavvur bile edemez. Allah-u Teala insanlığı bundan korusun.”

Kaynak: Alfazl Online, 25.02.2022

Print Friendly, PDF & Email

Bir Öncekini Oku

Müslüman Ahmediye Cemaati’nin Dünya Çapındaki Başkanı’nın Rusya-Ukrayna Krizi hakkındaki açıklaması:

Bir Sonrakini Oku

25.02.2022 – Hz. Resulüllah’ın (sav) yüksek mertebeli sahabesi ve 1. Halifesi hz. Ebubekir Sıddik’in (ra) güzel vasıfları