Fransa'daki son gelişmeler ışığında Müslüman Ahmediye Cemaati başkanının açıklaması - Müslüman Ahmediye Cemaati

Fransa’daki son gelişmeler ışığında Müslüman Ahmediye Cemaati başkanının açıklaması

29 Ekim 2020

Bugün Nice’teki saldırının ardından, Samuel Paty’nin de 16 Ekim’de öldürülmesi üzerine, Müslüman Ahmediye Cemaatinin Dünya Çapında Başkanı Hazret Mirza Masrur Ahmad, terörizmin ve aşırıcılığın her şeklini kınayarak, hem halkları hem de ulusları karşılıklı uzlaşı ve diyaloğa çağırdı.

Mirza Masrur Ahmad Hazretleri şunları söyledi:

“Samuel Paty cinayeti ile başının kesilmesi ve bugün Nice’deki saldırı mümkün olan en güçlü şekillerde kınanmalıdır. Böylesi vahim saldırılar İslam’ın öğretilerine tamamen aykırıdır. Dinimiz hiçbir koşulda terörizme ve aşırıcılığa müsaade etmez ki, bunun aksini iddia eden her kimse hem Kuran-ı Kerim’in öğretilerine karşı, hem de İslam’ın Yüce Peygamberininsav asil karakterine aykırı davranır.

 

Müslüman Ahmediye Cemaatinin Dünya Çapında Başkanı olarak öldürülenlerin yakınlarına ve Fransız ulusuna en derin üzüntülerimle başsağlığı diliyorum. Şu açık olsun ki, bu tür saldırılar karşısında kınamamız ve nefretimiz yeni bir şey olmayıp, bu her daim bizim konum ve duruşumuzdur. Müslüman Ahmediye Cemaatinin Kurucusuas ve Halifeleri şiddetin her türlüsünü ya da din adına kan dökülmesini koşulsuz olarak her zaman reddetmişlerdir.

 

Bu iğrenç eylemin yaydığı etkiler, İslam Dünyası ile Batı, Fransa’da yaşayan Müslümanlar ile toplumun geri kalanı arasındaki gerilimleri daha da arttırdı. Biz bunu derin bir üzüntü kaynağı ve dünyada barış ve istikrarın daha da zayıflamasının bir vasıtası olarak görmekteyiz. Aşırıcılığın her türlüsünün kökünü kazımak üzere bir araya gelip, karşılıklı anlayış ve hoşgörüyü teşvik etmeliyiz. Bakış açımıza uygun olarak Müslüman Ahmediye Cemaati, dünyada İslam’ın gerçek ve barışçıl öğretilerinin daha iyi anlaşılması için vazifemiz olan hiçbir çabadan kaçınmayacaktır.”

 

 

SON 

Daha fazla bilgi için: media@pressahmadiyya.com

Print Friendly, PDF & Email

Bir Öncekini Oku

Çalışmamak için bahane uyduran eşten boşanabilir miyim?

Bir Sonrakini Oku

Müslüman Ahmedi̇ye Cemaati̇ Başkanı, Kanada Başbakanı’nın i̇fade özgürlüğü hakkındaki̇ yorumlarını memnuniyetle karşıladı