Vadedilen Mesihin 5. Halifesi tarafından Ahmedilere mesaj - Müslüman Ahmediye Cemaati

Vadedilen Mesihin 5. Halifesi tarafından Ahmedilere mesaj

بسم اللہ الرحمٰن الرحیم

15 Mayıs 2020 Cuma günü Hz. Emir-ül Müminin (atba) hasta olduğu için cuma kıldırmadı. Ancak Uluslararası Ahmediye Cemaati üyeleri için bir mesaj gönderdi. Bu mesaj Huzur’un Private Sekreteri Sayın Munir Ahmed Cavid tarafından MTA vasıtasıyla sunuldu.

Huzur-i Enver (Atba) şöyle buyurdu:

“Üzgünüm, bugün ben Cuma kıldıramayacağım. Çünkü geçen gün evin avlusunda gezinirken paspasa takıldığım için ayağım kaydı ve sert zemine düştüm. Bunun sonucunda alnımda ve burnumda epeyce yaralar var. Bu yüzden Cuma’yı kıldırmam zordur. Doktorun tavsiyesi de istirahat etmem yönündedir. Dua edin ki Allah-u Teala acil ve kâmil şifa versin de gelecek Cuma’yı kıldırabileyim inşallah.

Ayrıca bugünler ramazanın son aşeresidir (on günüdür,) bu son aşerede cemaat için de çok dua edin, Allah-u Teala Cemaati her şerden korusun ve Kendi koruması altında tutsun. Pakistan’da bugünlerde siyasetçiler de medya da cemaate muhalefeti çok artırdılar. Allah-u Teala ve O’nun  Resulü Hz. Hatem-ül Enbiya Muhammed (sas) adını kullanarak siyaset yapıyorlar ve buna dayanarak  Ahmedileri hedef almaya çalışıyorlar. Allah-u Teala Ahmedileri ve bütün milleti bunların ayak oyunlarının kötü etkisinden korusun.

Her ne ise, onların her saldırısına karşı bize düşen duadır ve Allah’ın önünde eğilmektir. Ramazan’ın bu son aşeresinde eskisinden daha fazla Allah’ın önünde eğilin ve acizane dua edin ve Allah’tan O’nun rahmetini ve lütfunu isteyin. Allah-u Teala her Ahmediyi buna muvaffak kılsın. Âmin.”

Bundan sonra Doktor Şebbir Batti Sahip Huzur’un sağlık durumu hakkında bilgilendirme yaptı ve şöyle dedi:

Bismillahirrahmanirrahim

Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

Huzur’un düşmesi sonucu alnında ve dizinde yaralar oluştu. Allah’ın lütfu ile bunlar yüzeysel eziklerdir ve alnında ve diğer uzuvlarında hiçbir derin bir yara yoktur. Biraz şişlik var ama yavaş yavaş azalıyor inşallah kamil şifa bulacak. Huzur sıkıntısız bir şekilde ayaktadır ve genel durumu çok iyidir. Huzur-i Enver’den acizane rica etmiştik ki lütfen birkaç gün dinlenin ve Cuma da kıldırmayın. Huzur şefkat buyurarak öneriyi kabul etti. Jazakumullah

 

Print Friendly, PDF & Email

Bir Öncekini Oku

Ölmüşler için hayır yapılır mı? Ne tür hayırlar yapılabilir?

Bir Sonrakini Oku

Calsa Salana Türkçe olarak ne anlama geliyor? Temelleri ne zaman atılmıştır?