Filistin’in Mazlum Müslümanları için dua çağrısı - Müslüman Ahmediye Cemaati

Filistin’in Mazlum Müslümanları için dua çağrısı

5. Halifetü’l Mesih Mirza Masrur Ahmed hazretleri 17 Kasım 2023 Cuma hutbesinin sonunda Filistin’in mazlum Müslümanları için duaya çağırarak şöyle dedi:

Birçok hutbelerimde Filistinliler için dua edilmesini belirttiğim gibi bugün de aynısını tekrarlamak istiyorum. Dualarınıza aksatmadan devam edin.

Artık zulmün boyutu had safhaya ulaştı. Masum çocuklar, kadınlar, yaşlılar ve hastalar, Hamas’la savaş bahanesiyle öldürülüyor. Bu sözde medeni dünya, savaşın tüm normlarını ve kurallarını hiçe saymıştır. Allah Müslüman ülkelere de akıl versin.

Hazreti Muslih-i Mev’ud (ra), 72 veya 73 yıl önce Müslümanların birleşmesi gerektiği konusunda uyarmıştı; teker teker ölmek mi, yoksa varlıklarını sürdürüp bir bütün olarak hayatta kalmak mı istediklerine karar vermeleri gerekiyor. Keşke bu insanlar (Müslümanlar) bunu şimdi anlasalar ve birlik olabilseler.

Durum öyle ki, umreye gidenlere Filistin-İsrail çatışmasını konuşmamaları söylendiği yönünde bana bilgi verildi. Oradaki hükümet vize verirken bu emri veriyormuş. Eğer bu doğruysa, bu Müslüman hükümetinin aşırı korkaklığını yansıtıyor. Her ne ise, umre ibadetinin hakkı eda edilmeli, umre sırasında bu tür konular konuşulmamalı, ancak mazlum Filistinliler için orada mutlaka dua edilmeli, umreye gidenler de bunu unutmamalıdır.

Bugünlerde Müslüman hükümetler de seslerini yükseltiyorlar ama sesleri çok zayıf. Bazıları seslerini yükseltiyorlarsa da bazı gayrimüslim insanlar, politikacılar ve hükümetler daha güçlü bir şekilde seslerini yükseltiyorlar. Allah Müslümanlara da cesaret ve akıl versin.

BM Genel Sekreteri de iyi konuşuyor, hatta bugünlerde daha iyi konuşuyor ama sözlerinin hiçbir geçerliliği yok gibi görünüyor. Öyle görünüyor ki, eğer bu çatışma daha da tırmanır ve Dünya Savaşı biçimini alırsa, o zaman bu olay sonuçlandıktan sonra BM’nin de sonu gelecektir. Allah-u Teala dünyaya akıl versin. Belli ki artık dünya kendi mahvoluşunu hazırlıyor ve bu mahvoluştan sonra kurtulacak olan insanlara Allah akıl versin de onlar ilgilerini Allah-u Teala’ya çevirsinler, O’na yönelsinler. Ne olursa olsun bizim bu konuda çok dua etmemiz gerekir. Allah-u Teala dünyaya merhamet etsin. (Amin)

Print Friendly, PDF & Email

Bir Öncekini Oku

Hz. Mirza Gulam Ahmed as’ın Mehdi olduğuna delili nedir?

Bir Sonrakini Oku

17 Kasım 2023 – Hicri 3 yılına ait bazı olaylar ve Mazlum Filistinliler için tekrar tekrar dua çağrısı