KAMUOYUNA DUYURU - Müslüman Ahmediye Cemaati

KAMUOYUNA DUYURU

29 Mayıs 2023

24 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye’de faal olan birçok mecrada yer alan bir haberde, bir marjinal grup tarafından Kapıkule Sınır Kapısı’nda isyan çıkarıldığı bildirildi. Çıkan bu haberlerle alakalı olarak Edirne Valiliği ortaya atılan gerçek dışı iddialara binaen bir açıklama yapmış ve buna göre eylem yapan marjinal grubun Ahmedi Barış ve Işık Dinine bağlı oldukları tespit edilmiştir.

Bazı medya kanalları habere yer verirlerken bahsi geçen Ahmedi Barış ve Işık Dini adlı grubu, MÜSLÜMAN AHMEDİYE CEMAATİ ile karıştırmışlardır. Müslüman Ahmediye Cemaati’nin yukarıda anılan grup ve onlar tarafından sergilendiği haber edilen isyan hareketiyle uzaktan yakından hiçbir alakası ve bağlantısı yoktur.

Söz konusu haberin içeriği Müslüman Ahmediye Cemaati’ni İslam dışı ayrı bir din olarak göstermeye çalışan kimi odaklara bilerek veya bilmeyerek hizmet etmiştir. Bu sebeple yapılan bu haberlerin gerçek dışı, yanıltıcı ve yönlendirici olduğunu kamuoyuna bildirmemiz zorunlu olmuştur.

Müslüman Ahmediye Cemaati mensupları yaşadıkları ülkelerde o ülkenin kanunlarına sadakatle bağlı olup her türlü şiddeti reddederler. Özellikle tüm mensuplarına din adına kan dökülemeyeceği, İslam’ın her türlü şiddeti reddettiği öğretilmektedir.

Bu olayın vuku bulmasından yaklaşık bir ay önce Müslüman Ahmediye Cemaati’nin Dünya Çapındaki Başkanı, Mirza Masrur Ahmed Hazretleri, verdiği Cuma Hutbesinde, söz konusu zulüm dahi olsa bunu cevabının sabır ve dua olduğunu açıklamıştır. “Sabır Peygamberlerin Yöntemidir” başlıklı basın açıklamasından bu konuyla ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Print Friendly, PDF & Email

Bir Öncekini Oku

“Sabır Peygamberlerin Yöntemidir” – Müslüman Ahmediye Cemaati’nin Başkanı, Müslüman Ahmedilerin Zulmün karşısında, Sabır ve Dua ile durmaya devam edeceklerini bildirdi

Bir Sonrakini Oku

26.05.2023 – Hz. Mesih-i Mev’ud’un vefatından sonra muhalifler ve münafıkların muhalefetine rağmen Allah-u Teala Ahmediye Cemaatinde hilafeti kaim kıldı