Müslüman Ahmediye Cemaati Başkanı’nın Amerika'da Kuran Yakılması eylemi ile ilgili açıklaması - Müslüman Ahmediye Cemaati

Müslüman Ahmediye Cemaati Başkanı’nın Amerika’da Kuran Yakılması eylemi ile ilgili açıklaması

25 Mart 2011 tarihli Cuma hutbesi esnasında Müslüman Ahmediye Cemaati Başkanı Hz. Mirza Masrur Ahmed(atba), 20 Mart Pazar günü Florida’da Kur’an-ı Kerim’in Amerikalı bir papaz tarafından yakılması ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur. Bu konuşmadan bazı alıntıların Türkçe tercümesi şöyledir:

Hz. Mirza Masrûr Ahmed:

“…Hastalıklı bir doğaya sahip olan Amerikalı papaz, Eylül 2010 tarihinde Yüce Kur’an’a sözle hakaret etmiş ve onu yakacağını bildirmişti. Bu kötü ve talihsiz girişim, maalesef gerçekleştirilmiştir.

Bu durum karşısındaki doğru tepki, bu kötü davranışı sergileyenlerin yaptıklarından pişmanlık ve utanç duymaları için, Müslümanlar’ın Yüce Kur’an’ın bizzat kendi şahsiyetlerinde, sözlerinde ve hareketlerindeki olumlu sonuçlarını ortaya koymaları olmalıdır.

Bizler bu saygısız tutumdan dolayı endişe taşımamalıyız. Allah (c.c.) Kur’an-ı Kerim’in korunmasını bizzat Kendi üstlenmiştir ve ona zarar verilmesini de yasaklamıştır.

Kur’an-ı Kerim’in şerefi, yasadışı gösterilerle ve bu elim duruma sebep olanların başları için ödül ilan edilmesi ile korunamaz. Müminler Kur’an’ın üstün şerefini, ancak onun emirlerine ve öğretilerine uygun davranarak ispat edebilirler…”

Print Friendly, PDF & Email

Bir Öncekini Oku

09.09.2010, yeni.Haberler.com, “Yakılan Kur’an Kadarı Dağıtılacak”

Bir Sonrakini Oku

Müslüman Ahmediye Cemaati Başkanı’nın Endonezya’da Ahmediler’in gaddarca öldürülmeleri karşısında açıklaması