Müslüman Ahmediye Cemaati Norveç saldırılarının kurbanları için duada bulunuyo - Müslüman Ahmediye Cemaati

Müslüman Ahmediye Cemaati Norveç saldırılarının kurbanları için duada bulunuyo

Allah(c.c.) tüm masum ve iyi insanları, gelecekte böylesi nefret dolu ve barbarca eylemlerden korusun. (İnşallah)

Müslüman Ahmediye Cemaati, geçen Cuma günü Norveç’te vukuu bulan dehşet veren cinayetleri kesin bir dille kınamaktadır. Böylesi bir saldırı toplumun huzurunu bozmak ve ülke geneli ile yeryüzünün büyük bir bölümünde tedirginlik yaratmaktan başka bir gaye taşımamaktadır.

Bu olay karşısında bir tepki olarak, Müslüman Ahmediye Cemaati’nin dünya çapındaki lideri Hz. Mirza Masrur Ahmed şöyle buyurmuştur:

“Sadece birkaç gün önce Norveç’te tüyleri ürperten bir olay vukuu bulmuştur ve çok sayıda insan bombalı ve silahlı saldırılar sonucu hayatlarını kaybetmişlerdir. Allah Norveç milletine ve özellikle bu trajediden direk olarak etkilenenlere sabır ihsan etsin. Allah saptıkları yanlış yol sonucu böylesi nefret dolu eylemler planlayanlara da hidayet versin.

Bizlerin düşünce ve dualarımız saldırıya uğramış mağdurlar içindir. Allah tüm masum ve iyi insanları, gelecekte de böylesi nefret dolu ve barbarca eylemlerden korusun. (İnşallah.) Günümüzde dünya üzerinde öyle çok ihtilaf yaşanmaktadır ki, bizlerin hepimizin her gün insanlık ve dünya barışı için dua etmemiz kaçınılmaz bir hal almıştır.”

İngilizce olarak daha fazla bilgi için irtibat:

(Mr. Abid Khan) press@ahmadiyya.org.uk Tel: +44208-5447678

Türkçe irtibat: info@ahmediye.org

Print Friendly, PDF & Email

Bir Öncekini Oku

Müslüman Ahmediye Cemaati Başkanı’nın Endonezya’da Ahmediler’in gaddarca öldürülmeleri karşısında açıklaması

Bir Sonrakini Oku

Humanity First Yıllardır Afrika’ya Yardım Götürüyor