SON DAKİKA: FİLİSTİNLİ MAZLUMLAR, YEMENLİ VE PAKİSTANLI AHMEDİLER İÇİN DUA ÇAĞRISI - Müslüman Ahmediye Cemaati

SON DAKİKA: FİLİSTİNLİ MAZLUMLAR, YEMENLİ VE PAKİSTANLI AHMEDİLER İÇİN DUA ÇAĞRISI

(2 Şubat 2024, İslamabad, Tilford)

5. Halifetü’l Mesih Emirü’l Müminin hz. Mirza Masrur Ahmed (Allah yardımcısı olsun) 2 Şubat 2024 Cuma Hutbesinde dualara çağırarak şöyle dedi:

Genellikle hep söylediğim gibi şimdi de Filistin’in genel durumu için dualarınıza devam edin. Denildiğine göre Gazze’de savaşı durdurmak için çaba sarf ediliyormuş. Belki İsrail Hükümeti de bir yere kadar bunu kabul edecektir. Ancak Lübnan sınırında savaş çıkma ihtimali artmaktadır ve bu durumun Batı Şeria’daki Filistinliler üzerinde de etkisi olacak.

Batılı hükümetlerde insafın izi bile yok. Artık onların yazarları daha açık olarak, zulmün haddini aştığını yazmaya başladılar. Amerika’nın Başkanı sırf kendi ekonomilerini geliştirmek için bu savaşları körüklüyor ve böylece gelirlerini artıyor; Çünkü onların silah fabrikaları daha çok üretim yapıyor. Artık onların kendi eleştirmenleri de şunu söylüyorlar: Amerika kendi ekonomisini düzeltmek için bu savaşı uzatmaya çalışıyor ve dünyaya fesat yayıyor. Bilmiyorlar ki bunlar Allah’ın gazabından kurtulamazlar. Ahmedilerin her durumda dualarıyla ve temasları yoluyla felaketten korunmak için üzerlerine düşeni yapmaları gerekmektedir.

Geçen günlerde şöyle bir haber vardı: Amerika, İngiltere vesaire, Birleşmiş Milletlerin yardım kuruluşunu desteklemeyi kesmişler; Çünkü onların 11 veya 12 adamı Hamas ile birlik olmuşlarmış. Filistinlilere yardım etmeyin diyerek zulmetmelerinin sebebi buymuş. Bu sadece onları zorlamak içindir, başka bir sebebi yoktur. Ancak hayret verici olan şudur ki Batılı ülkeler yardımı kestiyse, petrol zengini Müslüman ülkeler, biz yardım edeceğiz diye neden ilan etmiyor? Niye hiç böyle bir haber duyulmuyor? Çünkü Birleşmiş Milletler Örgütü, eğer yardım gelmezse şubat ayından sonra ellerinden hiçbir şey gelmeyeceğini duyurdular. Allah-u Teala bu Müslüman ülkeleri, üzerlerine düşeni yapmaya muvaffak kılsın ve dünyadaki fesat da son bulsun. Şimdi İran ile savaş tehlikesi de artmaktadır.

Aynı şekilde Yemenli Ahmediler için de dua edin. İhlas sahibi bir Ahmedi kardeşimiz orada hapishanede veya gözaltında iken düzgün tedavi sağlanmadığı bir durumda vefat etti. Detaylı bilgi edinmek zor oluyor. Ne olursa olsun sıkıntılar içindeki o insanlar için de dua edin. Daha detaylı bilgi alınca inşallah merhumun cenaze namazını da kıldıracağım.

Pakistanlı Ahmediler için de dua edin. Siyasi çıkarlar için daima Ahmediler hedef tahtası haline getiriliyor. Benzer şekilde Cemaat, bazı aşırılıkçı örgütlerin de tehdidi altındadır. Rabvah ve diğer şehirlerdeki Ahmediler için de dua edin. Allah-u Teala onları kendi koruması altında tutsun. Şerlilerin şerrini kendilerine döndürsün.

Allah-u Tela bütün ülkelerdeki Ahmedileri korusun ve onlar için Allah-u Teala’ya dönmekten başka bir yol olmadığı gerçeğini dünya anlasın. Onların varoluşu ancak Allah’ı tanımalarına ve Allah’ın gönderdiğine inanmalarına bağlıdır. Allah onlara bunu nasip etsin.

 

Print Friendly, PDF & Email

Bir Öncekini Oku

26.01.2024 – Ashab-ı Kiram’ın Uhud savaşındaki sebatları ve cansiperane fedailikleri

Bir Sonrakini Oku

2.02.2024 – Ashab-ı Kiram’ın Uhud savaşındaki fedakarlıkları